Czasem słońce, czasem deszcz, podczas biegów w Wojtalu

Dodane: 2023-03-26

W sobotę 25 marca odbyła się VIII edycja biegów przełajowych organizowanych przez LGD Sandry Brdy z pomocą Gminy Czersk. Start i meta tradycyjnie był w Wojtalu, opodal Rezerwatu „Kamienne Kręgi” w Odrach. Przed wiekami mieszkali w tym miejscu Goci.

Przy zmiennej pogodzie przeprowadzono na terenach gminy Czersk biegi przełajowe. Hasło przewodnie, to Maraton Gocki, ale z powodu zbyt małej ilości chętnych na ten dystans, doszedł do skutku tylko półmaraton na trasie Wojtal - Łęg -Wojtal – Odry – Wojtal. Organizatorzy rozważają, czy w 2024 zrezygnować z maratonu na rzecz nowego dystansu o długości 5 km po pięknych okolicach Wojtala i Odrów.

Jak co roku „konferansjerem” Biegów był Jarosław Schumacher, znany czerski działacz sportowy. Starterem głównego biegu, czyli półmaratonu, była wiceburmistrz Czerska Bogumiła Ropińska. Pobiegło w nim 32 biegaczek i biegaczy. Natomiast w biegu na 10 km z Wojtala do Rezerwatu Kamienne Kręgi i z powrotem wzięło udział 25 zawodniczek i zawodników. Najdalej do Wojtala miał na pewno mieszkaniec Poznania. Byli także mieszkańcy okolic Żukowa, ze Śliwic, Charzyków, Grudziądza, Chojnic, Lubni czy Gotelpia. Na na każdego biegacza (i nie tylko) na mecie czekała gorąca grochówka i kawa. Była też możliwość upieczenia przy ognisku kiełbaski, ale z powodu pogody było niewielu chętnych do tego.

Pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników oraz puchary dla najlepszych wręczali dyrektor biura LGD Sandry Stanisław Piesik oraz prezes Grażyna Wera – Malatyńska. Poniżej wyniki biegów w poszczególnych kategoriach.

Półmaraton – mężczyźni: 1. Krzysztof Kapischka, 2. Stefan Wojtas, 3. Wojciech Urowski

Kobiety: 1. Adriana Drewczyńska, 2. Karolina Markowska, 3. Renata Lietz

Bieg na 10 km – mężczyźni: 1. Maciej Kannenberg, 2. Robert Niemczyk, 3. Michał Kasprowicz

Kobiety: 1. Karolina Szmaglińska, 2. Joanna Baranowska, 3. Anna Marciniak.

Więcej w relacji video. Fotorelacja z Biegów na FB Chojnice TV.

Tagi: