Zapraszają oponentów zmian w planie dot. terenów przy ul. Derdowskiego do ratusza

Dodane: 2023-03-29

Podczas poniedziałkowej (27.03) sesji RM Chojnic nie zabrakło wątku dotyczącego sporu wokół projektu zmian w planie miejscowym terenów przy ul. Derdowskiego. Wywołał go radny Bartosz Bluma.

W punkcie „oświadczenia i wnioski” zapytał, czy ratusz zamierza w kwietniu wnieść pod obrady Rady projekt uchwały ws. wspomnianego terenu, gdyż „są liczne, częściowo uzasadnione, obawy mieszkańców o jego kształt”. Poprosił o niezwłoczne przekazanie radnym wszystkich wniesionych uwag i odpowiedzi na nie przez UM.

Burmistrz Arseniusz Finster potwierdził, że najprawdopodobniej pod koniec kwietnia taki projekt uchwały znajdzie się w porządku obrad RM Chojnic. Zapewnił, że i uwagi, i odpowiedzi na nie, radni otrzymają jak najszybciej do swych skrytek w biurze RM w ratuszu. - Nie może być tak, że ktoś pisze, i nie wiadomo do końca kto, adres korespondencyjny jest do p.Moniki Szczukowskiej, że ma tam powstać wielki obiekt przemysłowy. A to jest nieprawda. Nie ingerujemy w żadne tereny zielone. Szczegółowo to objaśnialiśmy, wraz z dyrektorem Waldemarem Gregusem, na konferencji prasowej z 21.03.2023 (link do zapisu video zrealizowanego przez Chojnice TV dla chojnice.com) – odpowiedział radnemu włodarz miasta.

W dyskusji wziął udział m.in. Marek Szank, który zaproponował, aby zorganizować w ratuszu w tym temacie spotkanie z udziałem przedstawicieli wnioskodawców wnoszących uwagi, ewentualnie zaprosić ich na posiedzenie komisji RM przed sesją. 

Więcej w pełnym zapisie audio z powyższej dyskusji. W tle są zdjęcia sprzed kilku dni terenów przy ul. Derdowskiego w dolinie Strugi Jarcewskiej.

Tagi: