39 Biegi Strażackie za nami. Pobiegły 73 osoby

Dodane: 2023-05-07

Mateusz Dajnowski z Angowic oraz Marlena Pawłowska z Człuchowa zostali zwycięzcami 39 Biegów Strażackich w Chojnicach. Na mecie zameldowało się 73 zawodniczek i zawodników z całego regionu.

Już po raz 39 klub ChKS Kolejarz i Sekcja Biegowa Florian, przy znacznym wsparciu strażaków z PSP w Chojnicach oraz OSP w Chojnicach i Charzykowach, zorganizowali Biegi Strażackie na dystansie 10 km. Na starcie stanęło 73 zawodniczek i zawodników.

Wygrał Mateusz Dajnowski z Angowic, który trasę 10 km pokonał równo w 35 minut. Drugi na mecie zameldował się Damian Rudnik z Bydgoszczy (wcześniej ze Swornegaci), który linię mety pokonał 4 sekundy za Dajnowskim. Trzeci na podium stanął Krzysztof Jurak (Nowe Ostrowite) z czasem 35,40.

Wśród kobiet najszybsza była Marlena Pawłowska z Człuchowa – czas 43.29, która na mecie wyprzedziła Dominikę Grzelak z Chojnic (czas 46,01) i Renatę Lietz z Chojnic (czas 46,53). Statuetki dla najlepszych zawodników z Chojnic odebrali Dawid Szreder oraz Dominika Grzelak. Najszybszym strażakiem okazał się Marian Łazarski z Działowa, pracujący w KP PSP Wąbrzeźno.