Powiat planuje doświetlić przejazdy rowerowe na Kaszubskiej Marszrucie

Dodane: 2023-05-16

Powiat Chojnicki ubiega się o dofinansowanie z rządowego programu na poprawę bezpieczeństwa na drogach. Pozyskaną dotację zamierza przeznaczyć na doświetlenie kilku przejazdów rowerowych przez jezdnię na trasie Kaszubskiej Marszruty.

Chodzi o odcinek Charzykowy – Małe Swornegacie, gdzie trasa rowerowa w kilku lokalizacjach przechodzi z jednej strony szosy na drugą. Chodzi o Stary Młyn (na zdjęciu), przy mostku przez Strugę 7 jezior oraz w Małych Swornegaciach. Staną przy nich lampy hybrydowe zasilane przez panele fotowoltaiczne oraz turbinki wiatrowe. Ponadto na jezdni będą wymalowane farbą odblaskową ostrzegawcze pasy. W województwie pomorskim złożono 12 wniosków. Chojnicki wniosek etap „ocena formalna” zakończył na pierwszym miejscu. Koszt zadania, to 145 tys. zł. Dotacja może wynieść 100 tys. zł.

- To nie jedyne nasze działanie, które ma zwiększyć bezpieczeństwo rowerzystów na Marszrucie. Jak już wcześniej informowaliśmy, trwa projektowanie nowego układu komunikacyjnego przy przejeździe przez jezdnię w okolicach mostku przez Strugę 7 jezior. Jeśli uda nam się pozyskać dotację na jego realizację, to może jeszcze jesienią br. zostanie ten projekt wdrożony – przekazał starosta i znany rowerzysta Marek Szczepański na konferencji prasowej z 11.05.2023.

Tagi: