Delegacja Powiatu odwiedziła partnerów w Niemczech

Dodane: 2023-05-17

Pod koniec kwietnia delegacja władz powiatu chojnickiego ze starostą Markiem Szczepańskim gościła w partnerskim powiecie Ludwigslust – Parchim w Niemczech (Meklemburgia).

Podczas wizyty uzgodniono, że po pandemicznej przerwie zostanie wznowiona wymiana młodzieży z obydwu zaprzyjaźnionych powiatów. Chojnicka młodzież ma także skorzystać z międzynarodowych kontaktów powiatu w Niemczech i ponownie będzie mogła udać się do stanu Michigan w USA. Kiedyś z tej możliwości skorzystała pięcioosobowa grupa uczniów z II LO w Chojnicach. Być może uda się zorganizować wyjazd do Korei Południowej.

- Podczas pobytu zaprezentowano nam nowoczesny kompleks o funkcjonalności podobnej do naszego CE-Wu, gdzie miejscowi przedsiębiorcy spotykają się na szkoleniach i konferencjach. Widzieliśmy też siedzibę miejscowego Muzeum oraz Centrum Kultury, które mieszczą się w zrewitalizowanym zabytkowym obiekcie w stolicy powiatu. Koszt wykonanych prac oraz jego wyposażenia wyniósł ok. 40 mln euro – przekazał starosta Marek Szczepański

Zdjęcie z FB Powiatu Chojnickiego. Pochodzi z wizyty delegacji naszego powiatu w 09/2021.

Tagi: