Czy w miejskiej aplikacji są dane kontaktowe do radnych?

Dodane: 2023-05-24

W styczniu 2022 ruszyła miejska aplikacja mobilna pn. !go Chojnice. Zachęceni przez wczorajszy (23.05) wpis wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego na jego FB, w którym promował jej używanie, sprawdziliśmy w I kolejności sposób kontaktu z radnymi.

Jest w reklamie na FB wiceburmistrza hasło „Poznaj swój samorząd i komunikuj się z radnymi oraz władzami miasta”. Napisał także: „!go Chojnice to innowacyjne narzędzie, które informuje o ważniejszych wydarzeniach odbywających się na terenie naszego miasta. Co możemy znaleźć w aplikacji? Aktualności z samorządu.” W styczniu 2022 napisaliśmy na portalu:Są tylko sylwetki radnych z ich fotkami, gdzie pracuje, są informacje z jakiego komitetu wyborczego został wybrany, a najwięcej miejsca zajmuje wykaz ulic okręgu wyborczego, gdzie został wybrany. Jedynym kontaktem do radnego, to nr telefonu centrali w UM. Nie wiadomo czy ma maila, jaki jest jego nr telefonu. Nie ma informacji w jakiej komisji pracuje (poza przewodniczącymi komisji), czy ewentualnie kiedy ma dyżur.  W poniedziałek 24 stycznia jest sesja RM. Nie ma o tym informacji w aplikacji.” I absolutnie nic się od tego czasu nie zmieniło. W poniedziałek 29 maja jest kolejna sesja RM i także zero informacji o niej w aplikacji.

Tej samej firmy jest aplikacja dla Kartuz. Tam oprócz tego samego nr telefonu komórkowego dla wszystkich radnych, każdy ma odrębny adres mailowy w domenie Urzędu Miejskiego.

W dziale „Aktualności” w maju do dziś (24.05) pojawiły się „aż” trzy newsy. Nadal praktycznie jest nieprzydatna dla turystów odwiedzających Chojnice. W aplikacji gminy Debrzno w powiecie człuchowskim (na niej – na szczęście - wzoruje się Urząd Gminy w Chojnicach, który wkrótce uruchomi swoją aplikację mobilną) jest specjalny dział „Dla turysty”. Tam jest zestawienie bazy hotelowej, gastronomicznej, usługowej, handlowej. Jest info o atrakcjach turystycznych i bazie rekreacyjnej. Jest tam także spis organizacji pozarządowych. W maju w „Aktualnościach” ukazało się tam … 14 newsów. Raczej chojnicką aplikację mobilną nie będą okoliczne samorządy naśladować.

Tagi: