Od 1.09.2023 nową dyrektor SP nr 5 będzie Adela Martin

Dodane: 2023-06-06

W związku z przejściem na emeryturę dotychczasowej dyrektor SP nr 5 w Chojnicach Małgorzaty Zakaszewskiej, burmistrz Arseniusz Finster na początku kwietnia 2023 ogłosił konkurs. Wygrała go Adela Martin, aktualna wicedyrektor szkoły przy ul. Wicka Rogali.

Małgorzata Zakaszewska jest dyrektorem od 26 lat. Nikt w historii tej placówki dłużej od niej nie sprawował tej funkcji. Aplikacje konkursowe można było składać do 17 maja. W wyznaczonym terminie wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją Adela Martin, która od 13 lat jest wicedyrektorem szkoły. Pracuje w niej od 35 lat, najpierw jako polonistka. Jest także absolwentką Szkoły Podstawowej nr 5 im. Hieronima Derdowskiego, którą oddano do użytku w 1957 roku.

- Burmistrz Arseniusz Finster swym zarządzeniem z 30 maja zaakceptował decyzję Komisji Konkursowej i powierzył Adeli Martin pełnienie funkcji dyrektora SP 5 na okres 5 lat z dniem 1 września 2023 – poinformował na poniedziałkowej (5 czerwiec) konferencji prasowej wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Zdjęcie szkoły nr 5 z jej profilu na FB.

Tagi: