Można składać wnioski do programu `Mieszkanie za remont`

Dodane: 2023-06-12

Od 12 czerwca do 12 lipca można składać w Urzędzie Miejskim wnioski o samodzielne wykonanie remontu pustostanu mieszkalnego z zasobów Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w zamian za jego przydział. W pierwszej puli jest siedem mieszkań.

Pierwsze przymiarki, co do zasad programu, zakładały że nabór będzie ciągły, ale władze miasta zdecydowały, po konsultacjach z pracownikami Wydziału Komunalnego zajmującymi się listą przydziału mieszkań komunalnych, że jednak tylko przez miesiąc.

- Chcemy uniknąć zarzutów, że kogoś w ratuszu preferowaliśmy, dlatego rezygnujemy z zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. Wnioski, które wpłyną do UM poprzez Biuro Podawcze, pocztą zwykłą i elektroniczną, zostaną po 12 lipca zweryfikowane przez Komisję Mieszkaniową – przekazał niedawno wiceburmistrz Adam Kopczyński.

Przy wypełnianiu wniosków może pomóc zainteresowanym pracowniczka UM Paulina Gierszewska. Oprócz samego wniosku, trzeba złożyć zaświadczenie o dochodach, dokumenty potwierdzające zamieszkiwanie w Chojnicach. Ratusz wybrał wraz z ZGM do I puli siedem lokali o różnej powierzchni, których szacunkowy koszt remontu wynosi od 40 tys. zł do 121 tys. zł. Największe szanse na zakwalifikowanie się do Programu mają osoby znajdujące się na liście przydziału mieszkania komunalnego (jest ich ponad 200, UM każdego z nich powiadomi o tej możliwości), następnie rodziny z dziećmi, osoby z decyzjami o przydziale mieszkania w budynku prywatnym oraz aktualni najemcy ZGM-u zamierzający poprawić swe warunki mieszkalne.

Tagi: