W Technikum nr 2 grant z budżetu obywatelskiego wydano na siłownię

Dodane: 2023-06-16

W 2023 po raz pierwszy Powiat Chojnicki uruchomił Uczniowski Budżet Obywatelski. Każda szkoła ponadpodstawowa otrzymała grant w wysokości 10 tys. zł. W Technikum nr 2 przy ul. Dworcowej większość tej kwoty wydano na zakup orbitreka.

Jak przekazał na niedawnej konferencji prasowej zorganizowanej przez Starostwo w Technikum nr 2 dyrektor tej placówki Kamil Trzebiatowski, uczniowie tej szkoły postanowili złożyć wniosek do powiatowego UBO o środki na zakup kolejnego urządzenia do siłowni i na drobny osprzęt do niej. Tym nowym urządzeniem jest orbitrek, którego po konferencji prasowej przetestował osobiście starosta Marek Szczepański.

- Nasi uczniowie chętnie po lekcjach korzystają z siłowni i uznali, że przydałby się do niej nowy sprzęt. Udało się tego dokonać dzięki konkursowi na grant z UBO. Cieszę, że jest spore grono młodzieży, która woli w wolnym czasie korzystać nie ze smartfonu czy gier komputerowych, a właśnie z siłowni i położonej obok, chyba najmniejszej w Chojnicach, sali gimnastycznej – przekazał Kamil Trzebiatowski.

Uczniowie Technikum nr 2, która specjalizuje się w logistyce, także lubią grać w futsal, tenis stołowy, a od niedawna także w szermierkę specjalnymi mieczami i szablami. Treningi, z których korzysta aktualnie 8 – 9 uczniów, prowadzi bezpłatnie pasjonat tego sportu. Odbywają się w strukturze UKS nr 8. Planowane są w nowym roku szkolnym pierwsze zawody w tym sporcie. Jego zawodnicy zademonstrują swe umiejętności podczas lipcowego Święta Powiatu Chojnickiego, które odbędzie się w parku 1000-lecia.

Tagi: