Czerwcowa narada sołtysów była w charzykowskim OW Rejs – cz. 1

Dodane: 2023-06-16

We wtorek 13.06 odbyła się kolejna narada sołtysów z gminy Chojnice. Oprócz władz gminy, dyrektorów wydziałów i gminnych jednostek organizacyjnych, byli także radni gminni. W I cz. relacji zamieszczamy sprawozdanie Wójta Zbigniewa Szczepańskiego.

W spotkaniu, które odbyło się w OW Rejs w Charzykowach, gośćmi byli m.in. była Sekretarz Gminy, dziś członkini Zarządu Powiatu Stefania Majewska – Kilkowska; oraz Mateusz Łangowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Poprowadził je wójt Zbigniew Szczepański. Pierwszym punktem każdej narady sołtysów są tzw. chrzciny kaszubską klechą nowego sołtysa, który został wybrany/wybrana pomiędzy kolejnymi naradami. Tego zaszczytu dostąpiła Ilona Kiedrowska, nowa sołtys Zbenin. Tego aktu jako pierwszy dokonał sołtys o najdłuższym stażu. Jest nim Kazimierz Sikora ze Sławęcina.

Następnie wójt Zbigniew Szczepański (od 4.45 zapisu video) przedstawił swoje sprawozdanie z najważniejszych wydarzeń w gminie Chojnice w ostatnim czasie. Rozpoczął od omówienia sprawy budowy elektrowni wiatrowych; następnie: o planie budowy spalarni w ZZO Nowy Dwór (od 14.15), o użytkowaniu stawów gminnych przez wędkarzy, o włączeniu od 15 czerwca do 15 września na całą noc lamp w centrach Charzyków i Swornegaci (od 23.30), o nadaniu na najbliższej sesji RG Chojnice parkowi w Lotyniu im. św. Jana Pawła II; o planach budowy dróg i ścieżek rowerowych; o planowanym spotkaniu z wojewodą pomorskim ws. wsparcia finansowego z jego strony kosztu realizacji widowiska plenerowego w rocznicę szarży pod Krojantami (od 29.00); 1 lipca w Silnie turniej piłkarki o puchar Wójta; o wizycie w partnerskiej gminie Beli Manastir w Chorwacji; o korespondencji z GDDKiA ws. budowy węzła na obwodnicy w Nieżychowicach i przyczynach rezygnacji z planów budowy węzła w Topoli (od 34.25).

Więcej w relacji video z I cz. narady sołtysów. Fotogaleria z narady na FB Chojnice TV.

Tagi: