Carrantuohill ma być gwiazdą szant w Charzykowach

Dodane: 2023-06-20

Jest gotowa „ramówka” letnich imprez plenerowych w gminie Chojnice przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury. Przedstawiła ją niedawno jej dyrektor Justyna Rząska. Gminny budżet przeznacza na jej realizację ok. 250 tys. złotych.

Jak przekazała na ostatniej konferencji prasowej w Urzędzie Gminy szefowa GOK-u, program stał pod znakiem zapytania, gdyż środki na niego znalazły się dopiero po nowelizacji budżetu gminy Chojnice. - Szczególnie nas cieszy, że udało nam się dopiąć organizację XXVI edycji Przeglądu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach oraz poprzedzającej go żeglarskiej gry terenowej dla dzieci. Jesteśmy w trakcie dopinania listy wykonawców szant, ale prawie na pewno wystąpi zespół Carrantuohill – przekazała Justyna Rząska.

Inną dużą imprezą organizowaną latem w charzykowskim amfiteatrze i na przyległym terenie jest Ekojarmark Turystyczny. Tradycyjnie odbędzie się w ostatnią sobotę lipca. Tematem wiodącym będzie ochrona wody i susza hydrologiczna. Do grona partnerów w br. dołączają Wody Polskie oraz WFOŚ. Nadleśnictwo Woziwoda przygotowuje na Jarmark prezentację nt. prowadzonych na jej terenie działań w tzw. retencji wodnej.

Dzięki pozyskanej przez GOK z Ministerstwa Kultury dotacji w lipcowe wieczory (od 22.00) przy charzykowskim amfiteatrze będzie działało kino plenerowe. Pokazane zostaną w nim dzieła komediopisarza Aleksandra Fredry, które widzieliśmy onegdaj w Teatrze TV i w kinie. W ramach tego samego projektu, też w lipcu, w amfiteatrze (o ile pogoda pozwoli i będzie dostateczna frekwencja, w innym przypadku opodal siedziby charzykowskiej biblioteki) będą pokazywane dzieciom sztuki teatralne autorstwa właśnie Fredry. Warto też będzie przybyć w niedzielę 9 lipca do Charzyków na X edycję charytatywnego koncertu „W rytmie Warsa i Fogga”. Prawdopodobnie wystąpi na nim albo wójt, albo wicewójt.

Jak zastrzegła dyrektor GOK Justyna Rząska, program może zostać poszerzony dzięki kolejnym inicjatywom w sołectwach. Może też ulec zmianie z powodu złej pogody, gdyż scena w charzykowskim amfiteatrze, w odróżnieniu od tej w Swornegaciach, praktycznie nie ma zadaszenia.

Więcej informacji w relacji video z konferencji oraz w Kalendarzu Letnich Imprez GOK-u. Zdjęcie z edycji 2022 charzykowskich szant.

Tagi: