Najlepszy absolwent z SP w Pawłowie pragnie być … zawodowym piłkarzem

Dodane: 2023-06-21

Dziś (21.06) w UG Chojnice najlepsi absolwenci z 10 szkół podstawowych odebrali z rąk gminnej władzy samorządowej i oświatowej Nagrody Wójta Zbigniewa Szczepańskiego. Dziewięć z nich, to uczennice, a jedyny męski „rodzynek” w tym gronie chciałby być zawodowym piłkarzem.

Nagrody, w postaci tabletów o wartości ok. 1000 zł, wspólnie wręczali: wójt Zbigniew Szczepański, jego zastępca Janusz Szczepański, Sekretarz Gminy Lucyna Zawiszewska, przewodniczący Rady Gminy Ryszard Kontek, przewodniczący Komisji Oświaty w RG Józef Kołak oraz dyrektor gminnej oświaty Anita Sznajder.

Była to XXII edycja Nagród Wójta. W tym czasie odebrało je 280 absolwentów SP i nie istniejących już gimnazjów. W pierwszej edycji nagrodą był wyjazd wakacyjny do Chorwacji, gdzie gmina Chojnice ma partnerską gminę Beli Manastir. Potem bywały rowery, plecaki, tablety i zegarki. Średnia ocen gminnych prymusów wahała się od 6,0 (!) w przypadku Kornelii Wozikowskiej z SP Charzykowy, do 4,95 dla Martyny Pszczoły z SP Swornegacie. Trzech absolwentów wybiera się do II LO, po jednej do LO im. Filomatów, Technikum nr 2, Technikum Ekonomicznego i Zespołu Szkół Katolickich. Zdecydowanie najdalej, bo do Zespołu Szkół Rolniczych z internatem w gminie Skarszewy w pow. starogardzkim, wybiera się Bogna Kobus z SP Nieżychowice. Pragnie zostać weterynarzem. Ponadto wśród docelowych zawodów był dietetyk, medyk, tłumacz (w 2 przypadkach), podróżnik, menadżerka, archeolog i wspomniany na wstępie zawodowy piłkarz.

Na zakończenie szef Rady Gminy i Wójt życzyli absolwentom, ich rodzicom i nauczycielom udanych wakacji i realizacji planów życiowych.

Więcej w relacji video oraz w fotogalerii na FB Chojnice TV. Spis nagrodzonych na stronie UG Chojnice.

Tagi: