W chojnickiej Fosie zagrała orkiestra prowadzona przez mjr Pawła Joksa

Dodane: 2023-06-25

Po 12 latach ponownie muzycy prowadzeni przez mjr i dyrygenta Pawła Joksa zagrali w Chojnicach koncert plenerowy. Przed wczorajszym (24.06) koncertem w Fosie orkiestry „Wind Cameral Orchestra” z Poznania, prowadził onegdaj przez kilka lat Festiwal Orkiestr Sił Powietrznych.

Przypomniał o tym prezes Promocji Regionu Roman Guzelak, gdy zapowiadał występ trzydziestoosobowej orkiestry, w ponownie szczelnie zapełnionym amfiteatrze w Fosie Miejskiej. Widzowie mogli sobie przypomnieć wielkie przeboje w nowych aranżacjach i wykonaniach młodych śpiewaków, takich gwiazd polskiej estrady, jak Krzysztof Krawczyk, Zbigniew Wodecki czy Witold Paszt z zespołu VOX. Jako pierwszy wykonano utwór adekwatny do inauguracji koncertu – „Zacznij od Bacha” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego, a zakończył, także tego samego wykonawcy, „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Być może w przyszłym roku ponownie usłyszymy tę orkiestrę?

Dziś (niedziela 25.06) Dni Chojnic zakończy w Fosie występ chojnickiego Big Bandu (od 17.00) oraz Andrzeja Sikorowskiego z córką Mają i zespołem (od 19.00).

Więcej zdjęć na FB Chojnice TV.

Tagi: