W Nieżychowicach będzie remontowana ulica przy kościele

Dodane: 2023-06-26

W 2023 roku w Nieżychowicach dojdzie wreszcie do remontu odcinka ulicy przy miejscowym kościele. Nową nawierzchnię otrzyma także chodnik przy drodze wojewódzkiej prowadzący od osiedla Jedność do przejazdu kolejowego.

Urząd Gminy Chojnice ogłosił przetarg na remont drogi gminnej o długości 238 m od DW 212 do kościoła w Nieżychowicach. Aktualnie tam jeszcze istnieje powierzchnia asfaltowa o sporej ilości dziur, ale zostanie zastąpiona przez kostkę betonową. Identyczna została położona niedawno na ul. Stokrotek w Charzykowach oraz w Chojniczkach na ul. Krótkiej i Wiejskiej. Zostanie ten remont sfinansowany wspólnie przez Gminę i Sołectwo Nieżychowice w proporcji 2 – 1.

Także na wniosek mieszkańców i Sołectwa dojdzie do wymiany nawierzchni chodnika przy drodze wojewódzkiej od osiedla Jedność do przejazdu kolejowego. Korzystają z niego nie tylko uczniowie miejscowej szkoły podstawowej, ale i rowerzyści jadący z Chojnic ścieżką rowerową kończącą się przy pierwszym zakręcie na DW 212. Odcinek mający ok. 800 mb zostanie wyrównany i zostanie położona kostka polbrukowa bezfazowa.

Tagi: