Wystawa `Pamiątki na szpilce` jest ze zbiorów Cz. Kuklińskiego i B. Kuffla

Dodane: 2023-07-13

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza do oglądania wakacyjnej wystawy pn. „Pamiątki na szpilce”, na której będzie można zobaczyć dwie kolekcje odznak, wpinek i znaczków.

Pierwszy zbiór to odznaki turystyczne Czesława Kuklińskiego (1931-2008) – chojniczanina, kolejarza, działacza społecznego i samorządowca. Angażował się w działalność turystyczną i sportową. Od 1964 r. - przez trzy kadencje - do 1973 r., pełnił funkcję prezesa chojnickiego oddziału PTTK im. Jana Karnowskiego. Był również prezesem zakładowego koła PTTK na kolei. Organizator ogólnopolskich rajdów 3 x K, co oznaczało: Kaszuby – Kociewie – Kolejarze. Niezwykłą kolekcję możemy oglądać dzięki uprzejmości syna Czesława Kuklińskiego - Stanisława.

Druga część wystawy to odznaki, wpinki i znaczki z kolekcji Bogdana Kuffla. Tematyka jest różnorodna: odznaki turystyczne, znaczki kolekcjonerskie motoryzacyjne, wpinki przyrodnicze, odznaki straży pożarnej oraz prywatne związane z pasjami zbieracza. Niektóre z prezentowanych eksponatów to również wspomnienia i pamiątki z przebytych kilometrów, przyjaźni i spotkań. Perełką jest najstarsza odznaka z 1968 r. IV BWP.

Wystawa znajduje się w holu ChCK i można ją oglądać w godzinach funkcjonowania placówki do końca sierpnia.

ChCK

Tagi: