Potyczki samorządowe na Święcie Powiatu wygrała ekipa ... powiatu chojnickiego

Dodane: 2023-07-23

Sobota 22.07 była dniem obchodów Święta Powiatu Chojnickiego. Organizator z myślą o swoich mieszkańcach, jak i turystach, zadbał o wiele atrakcji. Impreza odbyła się w parku 1000 - lecia opodal tzw. Górki Piaskowej oraz na bulodromie i przyległych terenach.

Świętowanie nawiązuje do obchodów rozpoczynających się w 2023 roku 25-lecia przywrócenia samorządu powiatowego. Tegoroczną nowością jest prezentacja wszelkich powiatowych instytucji i służb, które współpracują z Powiatem Chojnickim, jak m.in. CE-W, Muzeum, PUP, Policja, Straż Pożarna, Straż Miejska, Szpital czy JW z Nieżychowic.

Na terenie parku można było zobaczyć działanie symulatora dachowania, skorzystać z laserowej strzelnicy. Chętni sprawdzenia swojej siły i umiejętności mogli skorzystać ze  ścianki wspinaczkowej. Tradycyjnie najmłodsi mogli skorzystać z nieodłącznego piknikowego atrybutu, jakim są dmuchańce. Była też smaczna grochówka, strefa gastronomiczna i wielu wystawców.

Jednym z punktów obchodów Święta Powiatu były potyczki samorządowe, gdzie do „walki” stanęli radni i pracownicy urzędów, w tym z powiatu chojnickiego. Przygotował je Jarosław Schumacher, działacz sportowy z Czerska. Rywalizacja była zacięta. Było przy tym sporo emocji, ale najważniejsza była dobra zabawa i uśmiech. Zawodnicy i zawodniczki przeciągali linę, nosili na klatce piersiowej plik gazet, kręcili hoola hop czy podnosili ciężarek. W tych zmaganiach najlepsza okazała się ekipa Starostwa Powiatowego w Chojnicach (kierował ją wicestarosta Mariusz Paluch, ostatni trzymający linę na zdjęciu), na drugim miejscu znalazła się reprezentacja chojnickiego ratusza (liderem był wiceburmistrz Adam Kopczyński), na trzecim reprezentanci Konarzyn. Kolejne miejsca zajęły ekipy Brus z wiceburmistrzem Krzysztofem Gierszewskim, Czerska i gminy Chojnice.

Tego dnia także ogłoszono wyniki w konkursie wędkarskim. Startowały w nich rodzinne duety. Pierwsze miejsce za 37 szt. ryb zajęli Julian i Beata Zdrojewscy. Drugie za 22 szt. zajęli Eryk i Adrian Słomińscy. Trzecie miejsce za 15 szt. zajęli Krystian i Waldemar Zenik. Nagrodę za najdłuższą rybę - płoć o 20 cm - odebrał Eryk Słomiński.

Nagrodzono także zwycięzców powiatowego etapu konkursu Piękna Wieś. Tytuł Najpiękniejszej zagrody przypadł Patrycji i Marcinowi Sikorskim z Windorpu w gminie Brusy. I miejsce w kategorii Najpiękniejsza Wieś otrzymały Chojniczki w gminie Chojnice. Na II miejscu ulokowała się Laska z gminy Brusy. Trzecie miejsce zdobyły Ciecholewy z gminy Konarzyny. Wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański, gratulując sołtysowi Chojniczek Tomaszowi Sujakowi zwycięstwa, zwrócił się przy okazji do obecnych w parku mieszkańców miasta Chojnice: - Chciałbym was zapewnić, że nie zamierzamy w najbliższej przyszłości przeprowadzać referendum w temacie przyłączenia miasta do gminy Chojnice.

Od strony artystycznej m.in. zaprezentowali się lokalni wokaliści i muzycy. Nie zabrakło również podopiecznych z DPS. Wystąpiły Roksana Latocha, Karolina Lewińska, Grzegorz Niemczyk, Oskar Kucmann, a późnym popołudniem zespoły Do Dna i RoomX.

Mocnym muzycznym akcentem było zakończenie tegorocznego Święta Powiatu Chojnickiego. Wieczorem o godz. 20 w Parku 1000 - lecia wystąpił Kamil Bednarek, a piknikowe świętowanie zakończyła dyskoteka, którą poprowadził Dariusz Żuchowicz. 

I część oraz II część fotogalerii jest na FB Chojnice TV. Obejmuje wydarzenia od potyczek samorządowych do wręczenia nagród w konkursach.

Tagi: