XXV Pieczenie Chleba w Widnie w sobotę 5.08

Dodane: 2023-08-01

W sobotę 5 sierpnia CKiB w Brusach zaprasza do udziału w Jubileuszowym XXV Pieczeniu Chleba w Widnie. Atrakcjami imprezy będzie m.in. gotowanie na dużej patelni kaszubskiego lecza w wykonaniu Mateusza Krojenki – finalisty VIII edycji Masterchefa w 2018 r.

Danie z patelni będzie można zakupić wraz z pajdą swojskiego chleba. Upieczone chlebki uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu. Chlebowe warsztaty odbywać się będą jednocześnie na 12 stanowiskach. Należy zapisać się na wybrane godziny: 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00 wyłącznie telefonicznie: 52 398 32 02.

Pokaz pieczenia chleba w tradycyjnym piecu chlebowym zaprezentuje jak co roku Agnieszka Werra. Chleb będzie nagrodą w organizowanych konkurencjach. Konkurencje sprawnościowe tematycznie związane z chlebem: Zapieckowa Moja-Twoja, Trafiony Piekarz czy Mąkowy Slalom oraz inne piekarniano - chlebowe rewolucje. Zostanie rozstrzygnięty konkurs na najsmaczniejszy swojski chleb. Regulamin konkursu tutaj. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 sierpnia br. Stoiska gastronomiczne potraw regionalnych zapewnią Koła Gospodyń Wiejskich w Leśnie i Rolbiku. Atrakcja muzyczna – przygrywa kapela kaszubska Zgrôwańcë.

CKiB w Brusach

Tagi: