Będzie inscenizacja przegranej bitwy z Krzyżakami z 1454 roku

Dodane: 2023-07-28

W ostatni weekend sierpnia Bractwo Rycerskie Herbu TUR zaprasza chętnych do udziału w turnieju rycerskim w Chojnicach. Po ubiegłorocznej inscenizacji oblężenia Chojnic w przebudowanej Fosie Miejskiej, gdzie ubyło sporo miejsca do jej realizacji, jej organizatorzy zmieniają koncepcję imprezy.

Całość odbędzie się w parku Tysiąclecia w Chojnicach, gdzie stanie średniowieczny obóz namiotowy. Tak, nie mylicie się drodzy rekonstruktorzy. Będą namioty, wiaty i plener. Inscenizacja wciąż będzie się odnosić do Wojny Trzynastoletniej, lecz tym razem na stół roboczy weźmiemy bitwę pod Chojnicami z roku 1454, którą faktycznie stoczono niedaleko miejsca naszego eventu (przegranej przez wojska polskie - przyp. Red.)

Z kolejnych zmian pragniemy poinformować, że będziemy od tego roku (trochę mniej oficjalnie, niż od przyszłego) partycypować w przedsięwzięciu o nazwie RekoLiga! Do 20 sierpnia prosimy o zgłoszenie przyjazdu poprzez wiadomość na mail: albrzozowa@wp.pl Temat: turniej2023 Treść: Ilość osób, rozmiar i ilość namiotów, udział w inscenizacji oraz turniejach.

Organizatorzy: Urząd Miejski, Chojnickie Centrum Kultury, Bractwo Rycerskie herbu Tur, Europejskie Stowarzyszenie "Pomerania", Rekoliga.

Bractwo Rycerskie herbu Tur

Nasza relacja z edycji 2022 inscenizacji oblężenia Chojnic w 1466.

Tagi: