Modrzewiowa gotowa w połowie listopada, Rzepakowa już wkrótce

Dodane: 2023-08-01

Większość miejskich inwestycji toczy się zgodnie z planem, jak poinformował na wczorajszej (31.07) sesji Rady Miejskiej burmistrz Arseniusz Finster. Jedynie prace w ulicach Modrzewiowej i Daglezjowej zakończą się ok. miesiąca później.

- Finiszuje budowa miejskiego żłobka, którego nową dyrektor została Arleta Odya. Poprzednia odchodzi na emeryturę. Budynek ma za sobą prawie wszystkie odbiory poza tym ze strony nadzoru budowlanego. Meble do niego dostarczy firma Meblik. Nowy układ drogowy przy nim ma być gotowy do 31.08.

- Kończy się przebudowa ul. Rzepakowej. Termin zakończenia prac przewidziany na 30.09 zostanie przyspieszony, tak deklaruje wykonawca.

- Na ul. Wyszyńskiego 8.08 będzie układana III warstwa masy bitumicznej. Termin zakończenia – 22.08 – nie jest zagrożony.

- na ul. Modrzewiowej położono I warstwę asfaltu, trwa podłączanie „deszczówki” do ul. Leśnej, termin ukończenia inwestycji – 8.10 – nie będzie dotrzymany ze względu na konieczność wypompowywania dużych ilości wody w czasie układania kanalizacji deszczowej oraz rozszerzenia zakresu o ul. Daglezjową.

- Plac zabaw na os. Metalowiec jest gotowy, miasto nie będzie do budowy tych placów wykorzystywać urządzeń z drewna.

- trwają prace przygotowawcze do budowy spalarni w ZZO Nowy Dwór.

- prace remontowe na dworcu PKP postępują rytmicznie, nowy termin 30.09 zostanie zachowany.

- Miasto pozyskało rządowe dotacje na remonty ulic Błękitnej Armii (702 tys. zł) oraz fragmentu Człuchowskiej (89 tys. zł).

- Miasto złożyło wnioski do programów Fenix i Polski Ład na uzbrojenie osiedli Metalowiec oraz Bajkowe.

Na slajdzie nowa ul. Rzepakowa. Na ilustracji zmodernizowana ul. Modrzewiowa. Więcej zdjęć z ul. Rzepakowej oraz z ul. Modrzewiowej na FB Chojnice TV.

Tagi: