Radni jednomyślni ws. przekazania działki pod budowę komendy policji

Dodane: 2023-08-24

Wszyscy miejscy radni poparli projekt uchwały ws. darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa na potrzeby Komendy Wojewódzkiej Policji, która na osiedlu Kaszubskim planuje budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej.

Działka o powierzchni 9001 m2 została wyceniona na 1,392 mln zł. Jak zapisano w projekcie umowy darowizny, która ma być podpisana w ratuszu pod koniec września z udziałem m.in. Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha, na przekazanej nieruchomości gmach komendy ma powstać najpóźniej za 10 lat. Nie spełnienie tego warunku będzie skutkować rozwiązaniem umowy i powrotem nieruchomości do miejskich zasobów.

- Jak nas zapewniono, po przeprowadzce policji do nowej siedziby, aktualną siedzibę przy ul. Warszawskiej i bazę przy ul. Gdańskiej otrzymamy nieodpłatnie. Planujemy przekazać teren przy Gdańskiej na potrzeby KP PSP w Chojnicach oraz OSP Chojnice. Sama działka pod budowę została przesunięta, by było możliwe wydzielenie pasa drogowego o szerokości 30 m pod drugi wariant przebiegu łącznicy ulic Kościerskiej i Gdańskiej – przekazał radnym burmistrz Chojnic Arseniusz Finster.

By było możliwe rozpoczęcie działań inwestycyjnych przy ul. Czerskiej, to zadanie pt. „Budowa komendy w Chojnicach” musi znaleźć się w sejmowej ustawie. Jak poinformował burmistrz, będzie on o to zabiegał wraz z posłem Aleksandrem Mrówczyńskim.

Tagi: