Nowy żłobek miejski jest na miarę XXI wieku

Dodane: 2023-09-01

Dziś (1.09) na godzinę 7.15 władze miasta zaprosiły lokalne media na zapoznanie się z nową siedzibą miejskiego żłobka. Ma 96 miejsc, czyli dwa razy więcej, niż dotychczasowa siedziba przy ul. Młodzieżowej.

W rolę przewodnika wcielił się Grzegorz Czarnowski, dyrektor Wydziału Edukacji. Była to pierwsza inwestycja miejska, którą jego wydział prowadził od początku do końca, jak przekazał wiceburmistrz Adam Kopczyński, który wraz z wiceprzewodniczącą RM Renatą Dąbrowską także pokazywał nowy żłobek. Oficjalne otwarcie jest zaplanowane na 2 października, ale jego użytkowanie rozpocznie się w poniedziałek 4 września. Mimo że podopiecznych będzie dwa razy więcej, niż wcześniej, będzie nimi zajmować się kadra zwiększona jedynie o połowę.

Wokół obiektu żłobka trwały jeszcze ostatnie prace przy budowie układu drogowego łączącego ulice Ceynowy i Rybacką, który specjalnie poprowadzono okrężną drogą pomiędzy Schroniskiem dla Nieletnich, a żłobkiem, by uniknąć konieczności wycinki zabytkowych drzew. - Mur przy Schronisku nie jest zbyt estetyczny. Wnioskowaliśmy, by został odnowiony. Jeśli nie stanie się to w najbliższej przyszłości, to umieścimy od zewnętrznej strony zieleń na jego ścianie – przekazał Grzegorz Czarnowski. Wspomniał ponadto, że członkowie komisji odbierającej obiekt od strony ppoż. stwierdzili, że nie spotkali jeszcze tak bezpiecznego, gdyż każda sala w nim ma własne bezpośrednie wyjście na zewnątrz. Wnętrze żłobka jest pięknie urządzone i wyposażone. Mebelki dostarczyła do niego chojnicka firma Meblik, której pracowniczka po godzinach pracy malowała główny hol w placówce. Jest nią znana plastyczka Justyna Laska – Pietrzyńska. W żłobku nie ma kuchni, gdyż posiłki będzie dostarczała jedna z lokalnych firm cateringowych. Jako jedyna w okolicy ma certyfikat wystawiony przez wojewódzki Sanepid. W obiekcie nie ma grzejników na ścianach, gdyż jest w nim ogrzewanie podłogowe zasilane w energię cieplną z hybrydowej kotłowni – na gaz ziemny oraz przez pompę cieplną.

Więcej szczegółów w naszej fotogalerii na FB Chojnice TV.

Tagi: