ChCK zaprasza na finał festiwalu Apokaliptikon

Dodane: 2023-09-01

Chojnickie Centrum Kultury zaprasza w czwartek 7 września od godz. 18.00 na chojnicką odsłonę festiwalu Apokaliptikon, który rozpocznie się pokazem monodramu pt. "Hamlet" w wykonaniu Adama Walnego.

Program chojnickiej odsłony festiwalu w dniu 7 września.

godz. 18.00 - pokaz spektaklu "Hamlet". Jest realizowany w autorskiej technice marionetek podwodnych, opowiada o zemście Ducha zamordowanego Ojca realizowanej dłońmi żywego syna – Hamleta. Ten przypadkowo wtajemniczony w Inną Rzeczy Wistość – pozagrobową – naznaczony odpowiedzialnością doświadczenia transcendencji a zarazem bezradny wobec własnej niedoskonałości próbuje wymknąć się konieczności mordu, który kreuje Duch Ojca, na próżno. Duchem jest tu żywy aktor – animator Hamleta i zarazem demiurg przedstawionego świata. Co robią tu inne postaci? Poloniusz, Król, Królowa i inni. Jaka jest ich funkcja? Reprezentują świat materii izolowanej od Ducha – świat podwodny – od dłoni Ducha – animatora zależny. Tragedia Hamleta pociąga za sobą tragedię innych postaci dramatu. Hamlet mszcząc Ojca, z jego inicjatywy nie pozostawia nikomu złudzeń – obwinia każdego i każdemu wymierza sprawiedliwość..
Spektakl przeznaczony dla widzów od 16. roku życia. Czas trwania: 60 min.

godz. 19.00 - Rozmowa z Jolantą Malinowską - Wiaktor pod tytułem "Teatr Stodolony - Teatr Nadziei"

godz. 19.45 - Panel dyskusyjny "nadzieja w końcu świata" z udziałem prof. Jadwigi Jakubowskiej - Opalińskiej, Krzysztofa Renika, i Adama Walnego. Podczas spotkania odbędzie się promocja publikacji "Apokaliptikon - na końcu świata o końcu świata" oraz książki Adama Walnego "Koniec świata komediantów".

Wstęp wolny.

ChCK

Tagi: