Miejska inauguracja roku szkolnego była w SP1

Dodane: 2023-09-04

Dziś (4.09) w auli Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Podczas niej odbyło się opóźnione przez pandemię o 3 lata ślubowanie uczniów dziś już IV klas.

W uroczystości wzięli udział m.in. burmistrz Arseniusz Finster, jego zastępca Adam Kopczyński oraz dyrektor Wydziału Edukacji Grzegorz Czarnowski. Był przez chwilę przewodniczący Komisji Edukacji w RM Bogdan Kuffel, ale musiał udać się na posiedzenie komisji konkursowej, która ma wyłonić nowego dyrektora Muzeum. Wydarzenie poprowadził wicedyrektor SP1 Michał Leszczyński. Jako pierwsza zabrała głos dyrektor Ewa Modrzejewska. Podziękowała swym uczniom za liczny udział w niedzielnej uroczystości w rocznicę szarży pod Krojantami. Poinformowała obecnych w auli uczniów czwartych klas, że jeszcze we wrześniu mają dostać od rządu laptopy. Podziękowała także władzom miasta za ostatnie inwestycje i remonty, w tym wymianę ram okiennych w auli. Burmistrz Arseniusz Finster przypomniał uczestnikom inauguracji ile w ostatnich latach z budżetu miasta wydano na wspomniane inwestycje. Przekazał, że w najbliższej przyszłości gmach szkoły wybudowanej jeszcze przed I wojną światową przejdzie termomodernizację.

Po ślubowaniu na sztandar szkoły przez przedstawicieli wszystkich czwartych klas, uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Najpierw była recytacja wiersza adekwatnego do wydarzenia, czyli końca wakacji i początku nauki w szkole. Potem był pokaz „żonglowania” wstęgami przez uczennice IV klasy, tańca oraz śpiewu. I właśnie wykonanie piosenki z Turnieju Miast Chojnice – Dzierżoniów z 1986 zakończyło uroczystość (zapis transmisji na FB tego utworu).

Więcej zdjęć na FB Chojnice TV.

Tagi: