Szczecinek i Człuchów mają bezpośrednie połączenie kolejowe z Trójmiastem

Dodane: 2023-09-05

Pierwszy pociąg ze Szczecinka przez Człuchów, Chojnice do Trójmiasta wyruszył wczoraj (4.09) na kolejowy szlak. To bezpośrednie połączenie, które daje możliwość podróżowania z Człuchowa do Gdańska i Gdyni bez przesiadek.

Od tego dnia pociąg będzie kursował codziennie, odjeżdżając z Człuchowa do Gdyni o godzinie 7.19. Z powrotem pociąg przyjedzie na stację w Człuchowie o godzinie 18.51. W inauguracji połączenia kolejowego oprócz władz województwa, uczestniczyli także samorządowcy z Człuchowa, Czarnego, Szczecinka i powiatu człuchowskiego.

- Dla Człuchowa jest to okno na świat, gdyż mamy teraz bezpośrednie połączenie kolejowe Człuchowa z Trójmiastem, co ciekawe, ten sam skład będzie jechał też dalej na Hel. Trzy grupy społeczne były bardzo zainteresowane takim połączeniem: studenci studiujący w Trójmieście, seniorzy, którzy muszą jeździć do lekarzy specjalistów oraz turyści, którzy chcieli skorzystać z dobrodziejstw Trójmiasta – mówił podczas inauguracyjnego przejazdu, Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Warto dodać, iż pociąg „Tur” łączący Człuchów z Trójmiastem, kilkanaście lat temu już kursował. Jak wówczas uważano, ze względu na nierentowność połączenia, pociąg został wycofany z rozkładu jazdy.

- Dyskusje o przywróceniu połączenia trwały od dawna. To się dzisiaj spełnia, jesteśmy wszyscy ukontentowani. Myślę, że te wieści, które otrzymają nasi mieszkańcy w całym powiecie, będą dominujące i wielu z nich skorzysta z tak bezpiecznego transportu jakim jest transport kolejowy – mówił Aleksander Gappa, Starosta Człuchowski.

- Pomysł nie jest nowy, bo on żyje już kilkanaście miesięcy, a może i dłużej. Inicjatorem był pan Ryszard Szybajło, ale nie ukrywam, że też Burmistrz Szczecinka, Daniel Rak. Ja chciałbym bardzo podziękować za taką inicjatywę, a kolejarzom za pracę, za wkład w zestawienie tego bezpośredniego połączenia – dodaje Leszek Bonna, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

UM w Człuchowie

Tagi: