Wojewoda w ratuszu podpisał umowy na dotacje drogowe

Dodane: 2023-09-11

Dziś (11.09) w UM wojewoda pomorski Dariusz Drelich podpisał umowy na dotacje z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg z burmistrzem Arseniuszem Finsterem, wójtem Zbigniewem Szczepańskim oraz starostą Markiem Szczepańskim.

Łączna ich wartość, to ok. 1,7 mln zł. W przypadku miasta Chojnice dotyczy to modernizacji fragmentu ul. Błękitnej Armii na osiedlu Kolejarz oraz odcinka ul. Człuchowskiej; w gminie dotacja pójdzie na remont ulicy w Granowie; a w powiecie na „montaż finansowy” remontu drogi z Charzyków do Małych Swornegaci. Dotacje są w wysokości do 50% wartości kosztorysowej, ale powiatowa inwestycja, która jest w wysokości 8 mln zł, na razie otrzymała jedynie 700 tys. zł.

- Zapewniam jednak pana starostę, że tzw. oszczędności przetargowe w samorządach naszego województwa w I kolejności przeznaczymy na uzupełnienie do tych 4 mln zł – przekazał Dariusz Drelich. Starosta Marek Szczepański jest także dobrej myśli ws. tej powiatowej inwestycji: - To dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu chojnickiego, gdyż ta droga jest bardzo uczęszczana. Poza tym gros interpelacji zgłaszanych przez powiatowych radnych dotyczy właśnie spraw drogowych. Liczymy na to, że ta dotacja wzrośnie do 50%.

Także wójt Zbigniew Szczepański, jak zaznaczył, chce wykorzystać dobry klimat w UW po inscenizacji szarży pod Krojantami: - Gmina złożyła do rządowych programów 6 wniosków na dotacje do drogowych inwestycji. Gdybym był pańskim doradcą politycznym, to sugerowałbym, aby te konkursy rozstrzygnięto przed 15 października – podpowiedział Dariuszowi Drelichowi włodarz gminy Chojnice.

Tagi: