W Szemudzie na Dożynkach Wojewódzkich powiat reprezentowały Lichnowy i Rytel

Dodane: 2023-09-11

W miniony weekend (9-10.09) w Szemudzie w pow. wejherowskim odbyły się Dożynki Województwa Pomorskiego. W ekipie powiatu chojnickiego były m.in. panie z KGW Rytlanki ze swoim stoiskiem oraz kabaret Niezapominajki z Lichnów.

Piękna, słoneczna i prawdziwie letnia pogoda sprawiła, że do Szemudu zjechało wiele osób spoza gminy. Wszędzie można było zobaczyć rejestracje samochodów nie tylko z powiatu wejherowskiego, ale też z całego Trójmiasta, a nawet innych województw. Przybyli do Szemudu chętnie odwiedzali stoiska lokalnych wystawców i kosztowali regionalne specjały, podziwiali rękodzieło twórców ludowych, a nawet sami próbowali umiejętności na kole garncarskim. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych, którzy chętnie bawili się w wesołym miasteczku np. skacząc czy zjeżdżając. Dużo osób robiło zdjęcia w specjalnej dożynkowej ramce.

Wiele osób stało w kolejkach do punktów medycznych organizowanych przez Szpitale Pomorskie, w których można było zasięgnąć porad m.in. dermatologów, chirurgów dziecięcych oraz położnych. Sporo chętne sprawdziło też poziom glukozy we krwi, zmierzyło ciśnienie tętnicze oraz określiło BMI. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nauka udzielania pierwszej pomocy. Wieczorem pierwszego dnia dożynek odbył się koncert. Na scenie wystąpili Mr Polska i Tribbs. Rozemocjonowana publiczność przy muzyce bawiła się do późnych godzin nocnych. Natomiast kulminacyjnym punktem drugiego dnia był dożynkowy korowód złożony z bryczek, zabytkowych samochodów, motocykli i maszyn rolniczych, które szczególnie przypadły do gustu najmłodszej publiczności. Zachwytom nie było końca, a po tej paradzie nastąpiło łamanie chleba z tegorocznych zbóż, które ma zapewnić, że nigdy go nie zabraknie.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Zdjęcia z FB Powiatu Chojnickiego oraz z FB KGW Rytlanki.

Tagi: