Są już przyjęte w PKW listy kandydatów do Sejmu z naszego powiatu

Dodane: 2023-09-12

Ukazały się na stronie Państwowej Komisji Wyborczej listy kandydatów do Sejmu, które zostały zgłoszone przez komitety wyborcze w okręgu gdyńsko – słupskim, w którym jest powiat chojnicki. Sprawdziliśmy kto z jego mieszkańców znalazł się na listach.

Z wcześniejszych doniesień medialnych wynikało, że na liście PiS jest także burmistrz Brus Witold Ossowski, a na liście Nowej Lewicy b.wiceburmistrz Chojnic i b. poseł SLD Jacek Kowalik, ale obaj jednak wycofali się.

Na dziś (12.09) spośród mieszkańców naszego powiatu swych sił w wyborach ogłoszonych na niedzielę 15 października chcą spróbować następujące osoby. Z listy Koalicji Obywatelskiej startuje członkini PO Bożena Stępień. Z Trzeciej Drogi są Leszek Zawadzki z PSL, Jordan Rolbiecki z Polski 2050 oraz Krystyna Paluch popierana przez Polskę 2050. Na liście Konfederacji Wolność i Niepodległość jest dwoje mieszkańców powiatu chojnickiego – Marcin Wałdoch z Chojnic oraz Angelika Sobkowiak z Czerska. Z Żabna (prawdopodobnie to w gminie Brusy) pochodzi Władysław Kamola, kandydat KW Polska Jest Jedna. Na liście Prawa i Sprawiedliwości jest aktualny poseł Aleksander Mrówczyński oraz Monika Tobolska.

Na zdjęciu (autor Jerzy Erdman, właściciel portalu) z lipca 2010 wnętrze sali obrad Sejmu RP.

Tagi: