Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty z Lewicy był na wiecu w Chojnicach

Dodane: 2023-09-13

Wczoraj (12.09) od 17.00 na chojnickim Starym Rynku odbywał się wiec wyborczy Nowej Lewicy. Poprowadził go wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Do Chojnic przyjechali także Anna Górska, kandydatka całej opozycji do Senatu, Magdalena Biejat oraz Marek Rutka.

Jako pierwszy zabrał głos Włodzimierz Czarzasty, który w swym wystąpieniu punktował jakie zaniedbania w polityce społecznej ma jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość. Wspomniał także, że do Chojnic przyjechali z Bytowa, gdzie pod niedawno wyremontowanym przez Pomorski Urząd Marszałkowski dworcem kolejowym odbyło się spotkanie z tamtejszymi mieszkańcami. Narzekali oni na wykluczenie komunikacyjne, gdyż od 30 lat nie mają kursów pociągów osobowych. Winą za ten stan obarczył Czarzasty rząd, który nie dał pieniędzy na wyremontowanie linii kolejowej do tego miasta. Do tego samego wątku nawiązała Anna Górska z Razem, która przypomniała, że przed rokiem była w Chojnicach wraz z członkami Razem i domagała się poprawy połączeń kolejowych Chojnic i Człuchowa z Trójmiastem. Wspomniała także, że ma swym życiorysie kilkumiesięczny okres zamieszkiwania w Chojnicach, ale ze względu na nieskuteczne poszukiwania mieszkania do kupna w naszym mieście dla swej rodziny, musieli przenieść się w inne miejsce województwa pomorskiego.

Natomiast Marek Rutka, aktualny poseł Lewicy z okręgu gdyńsko – słupskiego, członek Komisji Zdrowia w Sejmie, skupił się na problemach ochrony zdrowia, w tym i na leczeniu psychiatrycznym dzieci i młodzieży. Magdalena Biejat przedstawiła ogólnopolskie postulaty wyborcze Lewicy, w tym o 7-godzinnym dniu pracy czy o odsetkach za zwłokę, które mieliby płacić przedsiębiorcy płacący z opóźnieniem wynagrodzenia pracownikom.

Godzinne spotkanie z chojniczanami, wśród których zauważyliśmy, oprócz lokalnych działaczy i sympatyków Lewicy, przedstawicieli PSL i Polski 2050, zakończyła runda pytań do gości.

Więcej zdjęć na FB Chojnice TV.

Tagi: