Doceń lokalność krajobrazu doliny Jarcewskiej Strugi

Dodane: 2023-09-15

Zaborski Park Krajobrazowy zaprasza 21.10 na spacer krajobrazowy z okazji obchodów Dnia Krajobrazu. Zbiórka jest zaplanowana na g. 9.00 przy placu zabaw w Lasku Miejskim w Chojnicach.

Tegoroczny dzień krajobrazu obchodzimy pod hasłem „Doceń lokalność”, dlatego przyjrzymy się temu, co jest na wyciągnięcie ręki, obok czego codziennie przechodzimy i często nie dostrzegamy. Podczas spaceru zakosztujemy piękna otwartego krajobrazu usianego śródpolnymi zadrzewieniami i oczkami wodnymi. Towarzyszyć nam będzie też duch historii. Na trasie zobaczymy aleje pomnikowych drzew prowadzące do dawnych majątków ziemskich, założenia folwarczne Jarcewa i Czartołomia, parki przydworskie i zabytkowy cmentarz.

Spacer o długości ok. 12 km ma charakter pętli. Rozpoczniemy go w chojnickim Lasku Miejskim i kierując się na północ zabytkową aleją drzew dojdziemy do Jarcewa, skąd przez Czartołomie i Igły wrócimy do Chojnic. Przewodnikiem będzie Justyna Rymon Lipińska. Ilość uczestników spaceru jest ograniczona i o udziale w wydarzeniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie (52 396 09 64, 727 660 065) od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30 lub pocztą elektroniczną zpk@pomorskieparki.pl.

ZPK

Tagi: