W Fosie Miejskiej przydałoby się więcej stojaków na rowery

Dodane: 2023-09-20

Od 16 do 22 września trwa Europejski Tydzień Mobilności. Z tej okazji jeden z mieszkańców Chojnic zainteresował się zniknięciem stojaków na rowery, które były do przebudowy Fosy Miejskiej na ul. Grobelnej opodal skrzyżowania Młyńska – Mickiewicza.

Swoje „dochodzenie” umieścił w Internecie. Z korespondencji z ratuszem wynika, że wspomniane stojaki (są na screenie Google Street View z 2017 roku) nie zostały usunięte, a przeniesione w miejsce, gdzie przed laty było WC, także na ul. Grobelnej. Zostało to spowodowane „podziemnym uzbrojeniem terenu w miejscu, w którym stały pierwotnie”. Urząd Miejski nie planuje ich ustawienia ponownie w tym samym miejscu.

Udaliśmy w to miejsce, by wykonać dokumentację fotograficzną. Niestety, gdy nie raz w okresie letnim bywaliśmy w Fosie podczas masowych imprez w tym miejscu, nie zrobiliśmy zdjęć rowerów przypiętych do płotków okalających drzewa czy do barierek wzdłuż ul. Grobelnej. A było ich bardzo dużo. Stan na dziś jest taki, że pięć stojaków postawiono obok krzesełek i stolików wystawionych przez jeden z lokali gastronomicznych przy Fosie. Kilkadziesiąt metrów od nich są stojaki na ul. 31 Stycznia. Na drugim końcu ul. Grobelnej, z kierunku ul. Mickiewicza, Derdowskiego i osiedla Hallera, nie ma żadnego stojaka. Po zakończonej przebudowie Fosy ponownie ustawiono w zakątku przy ul. Młyńskiej tylko tablicę na ogłoszenia. Widocznie w miejscu, gdzie stoi, podziemne instalacje nie przeszkadzają. A może znajdzie się miejsce na dodatkowe stojaki np. obok WC w Fosie? Warto znaleźć kompromis w tej sprawie.

Więcej zdjęć na FB Chojnice TV.

Tagi: