Dworzec i Modrzewiowa później, rowerzyści inną trasą przez pl.Niepodległości

Dodane: 2023-09-20

Podczas minionej sesji RM Chojnic (18.09) burmistrz Arseniusz Finster tradycyjnie przedstawił raport o przebiegu bieżących prac inwestycyjnych i planach na następne. Uroczyste otwarcie nowego żłobka jest zaplanowane na 4 października.

Kończą się odbiory na przebudowanych ulicach Rzepakowej i Wyszyńskiego. Na tej ostatniej jeszcze kilka dni będzie pulsowało żółte światło na sygnalizatorach. Zakończenie inwestycji w rejonie ulic Modrzewiowej i „dolnej” Leśnej przesunięte z 30.10 o jeden miesiąc z powodu dodania do niej ul. Daglezjowej. Przyczyna pojawiania się wody w dworcowej piwnicy znaleziona i usunięta, trwa jej osuszanie. Ostateczny termin zakończenia prac remontowych na dworcu kolejowym, to 17 listopad.

Ratusz czeka na wyniki postępowań konkursowych ws. dotacji dla ulic Grunowo i Obrońców Chojnic. Ewentualna ich realizacja w 2024. Został ogłoszony przetarg na budowę boiska MODRAK II. Miasto otrzymało na to zadanie z Ministerstwa Sportu 3 mln zł. Najniższa oferta na remont placu zabaw w parku 1000-lecia, to 270 tys. zł. Na budowie ronda Bytowska – Leśna – zachodnie obejście ruch przełożono na nową jezdnię, koniec budowy za ok. 2 miesiące. Będzie zmiana projektu modernizacji placu Niepodległości. Jednak zostanie uwzględniony wniosek radnego Bartosza Blumy, by ścieżka rowerowa na kierunku Sukienników – Gdańska nie biegła wzdłuż tych ulic, ale poprzez park 1000-lecia i przy markecie Netto w stronę pl. św. Jerzego.

Tagi: