Wystawa `Wilno z lotu ptaka`w Czytelni do 28.09

Dodane: 2023-09-20

W Czytelni MBP w Chojnicach od środy 20 września czynna jest wystawa zdjęć Sauliusa Paukštysa „Wilno z lotu ptaka”. Prezentowane zdjęcia przedstawiają panoramy Wilna, zabytkowe kamienice, ciekawe miejsca. Zapraszamy do oglądania zdjęć i na finisaż 28 września o godz. 17.00.

Saulius Paukštys jest litewskim artystą fotografikiem. Jest absolwentem Politechniki w Kownie i Akademii Artystycznej w Wilnie, nauczycielem akademickim, członkiem Litewskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią i sztuką filmową. Jego prace prezentowane były na wystawach na Litwie, w USA, Kanadzie, Polsce, Holandii i Kirgistanie.

Wystawa jest prezentowana w różnych miastach, ostatnio eksponowana była w Starogardzie Gdańskim. W MBP w Chojnicach będzie można ją oglądać do czwartku 28 września. W tym dniu o godz. 17.00 w Czytelni odbędzie się finisaż z udziałem Sekretarza Konsulatu Republiki Litewskiej w Gdańsku Janusza Dziugiewicza. W jego trakcie zaprezentowany zostanie film o Litwie. Będzie także degustacja przysmaków litewskich.

MBP Chojnice

Tagi: