Nie ma zgody na przejście dla pieszych przez Ceynowy przy Igielskiej

Dodane: 2023-09-21

W lipcu br. pisaliśmy o wnioskach miejskich radnych postulujących wyznaczenie przez powiatową ulicę Ceynowy przy skrzyżowaniu z Derdowskiego i Igielską oznakowanego przejścia dla pieszych. Odpowiednia komisja w starostwie negatywnie zaopiniowała te wnioski.

Póki kierunek ruchu z ul. Ceynowy w Derdowskiego nie był uprzywilejowany, przejście na ciągu Derdowskiego – Igielska nie było niebezpieczne, gdyż auta z Ceynowy musiały w tym miejscu zatrzymać się. Teraz sytuacja jest trudniejsza dla pieszych i rowerzystów. Na wczorajszej (20.09) konferencji prasowej w Starostwie zapytaliśmy starostę Marka Szczepańskiego o losy postulatów Bartosza Blumy i Andrzeja Platy.

- Wnioski zostały odrzucone. Uważamy, że póki w tym miejscu nie powstanie docelowo rondo, to aktualne rozwiązanie jest bezpieczniejsze dla pieszych. Ono wymusza na pieszych większą ostrożność, niż na pasach przejścia. Tam pieszy nie musi zachować ostrożności, bo ma pierwszeństwo – uważa starosta Marek Szczepański.

Przekazał, że Powiat Chojnicki ma gotową dokumentację na modernizację ul. Ceynowy od ul. Bałtyckiej do Derdowskiego – Igielskiej. Na obydwu jej krańcach powstaną ronda. W tej chwili władze powiatu ubiegają się o zewnętrzne dofinansowanie na tę inwestycję. Jednak mimo negatywnej decyzji komisji „drogowej” starosta zlecił fachowcom od inżynierii drogowej, by przygotowali analizę, która dałaby odpowiedź, czy jest możliwe tam wykonanie przejścia.

Tagi: