Wójt prosi sieć PLAY o inną lokalizację masztu w Chojniczkach

Dodane: 2023-09-21

Jak już informowaliśmy, sieć PLAY planuje w tzw. nowej części Chojniczek ustawić maszt telefonii komórkowej. Mieszkańcy tej wsi zbierają podpisy pod petycją ws. zmiany tej lokalizacji. Dziś (21.09) ten protest skomentował wójt Zbigniew Szczepański.

Zrobił to podczas konferencji prasowej w Urzędzie Gminy Chojnice. Przekazał, że już wykonał kilka rozmów telefonicznych z dyrektorem PLAY na Pomorze, by poprosić o zmianę koncepcji lokalizacji. - Usłyszałem, że o ile nowa propozycja miejsca na ustawienie masztu będzie spełniać parametry odpowiedniej jakości sygnału, to jest to możliwe. Czeka on na sugestie. Dowiedziałem się też, że przechodzenie z sieci 2 G i 3 G na 4 G i 5 G skutkuje koniecznością stawiania nowych masztów i ich zagęszczaniem. W tej chwili PLAY szuka w samych Charzykowach trzech miejsc na nowe maszty – przekazał mediom wójt.

Poinformował, że UG wydał warunki zabudowy na budowę masztu opodal b.cmentarzyka w tzw. starej części Chojniczek dla PLAY, ale tamten maszt nie pokryje terenu części Chojniczek bliżej miasta Chojnice. Jest też na tę inwestycję zezwolenie na budowę. Na początku października ma dojść w UG Chojnice do spotkania kierownictwa PLAY na Pomorze z władzami Gminy, by przedyskutować nie tylko problem lokalizacji masztu w Chojniczkach.

Więcej w relacji video z konferencji prasowej z 21.09.2023.

Tagi: