Patryk Galewski z filmu `Johnny` miał warsztaty kulinarne w Technikum nr 2

Dodane: 2023-09-21

W środę 20 września Technikum nr 2 przy ul. Dworcowej w Chojnicach gościło Patryka Galewskiego, bohatera filmu “Johnny”. Przyjechał do nas kamperem w ramach projektu "PaKa-inne garowanie".

Najpierw odbyło się spotkanie w sali gimnastycznej, podczas którego opowiedział o swoim wcześniejszym życiu i o ogromnej przemianie, która w nim zaszła, dzięki księdzu Janowi Kaczkowskiemu. Pan Patryk bardzo szybko nawiązał dobry kontakt z młodzieżą. Wszyscy słuchali go jak zahipnotyzowani. O tym, w jak wielu z nas poruszył wrażliwe struny, świadczy fakt, iż po spotkaniu każdy chciał się do niego poprzytulać w ramach “poszerzania przestrzeni miłości”.

Następnie odbyły się warsztaty kulinarne. Uczta dla naszych zmysłów. Po tym, jak pan Patryk wyraził swój podziw dotyczący superwyposażenia naszej kuchni, przeszedł do integrowania z zespołem. Powiedział, jak ważne w zespołowej pracy są wspólne działanie i dobry nastrój.

Następnie przedstawił menu i rozdzielił każdemu pracę. Podczas wspólnego gotowania dbał o to, aby każdy dobrze się czuł. Żartował, zwracał się do wszystkich per: Myszko lub Małpeczko. Przy okazji wspominał ciekawe chwile z życia i pracy. Podkreślał, jak ważne są empatia i szacunek dla drugiego człowieka. Warsztaty zakończyły się wspólnym skonsumowaniem przepysznych i pięknie podanych dań. Z pewnością pozostaną one (i warsztaty, i dania) w sercu i pamięci wszystkich młodych kucharzy do końca życia.

FB Technikum nr 2, gdzie jest więcej zdjęć.

Tagi: