Wkrótce obchody Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej

Dodane: 2023-09-30

W styczniu 2023 na wniosek posła Aleksandra Mrówczyńskiego Sejm RP ustanowił 2 październik Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej. Wkrótce w ChCK, w Dolinie Śmierci, Lasku Miejskim i na Starym Rynku okolicznościowe obchody. Weźmie w nich udział prezes IPN Karol Nawrocki.

Informacje o tym przekazał Wojciech Rolbiecki podczas plenerowej konferencji prasowej zorganizowanej przez chojnicką organizację Prawa i Sprawiedliwości wczoraj (21.09) przy kompleksie sportowym na Osiedlu Budowlanych. - W przeprowadzeniu obchodów bardzo pomaga nam Chojnickie Centrum Kultury, gdzie w poniedziałek 2.10 o godzinie 10.00 zostanie wyświetlony film dokumentalny pt. „Zbrodnia Pomorska 1939 r.” oraz wygłosi prelekcję Mirosław Sprenger z IPN. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych uroczystościach - przekazał działacz PiS.

Na godzinę 12.30 zaplanowano otwarcie okolicznościowej wystawy na Starym Rynku. Będzie otwarta przez 2 tygodnie. Kolejne punkty programu obchodów, to złożenie kwiatów w Dolinie Śmierci (o 13.00) oraz przy obelisku przy ul. Strzeleckiej (o 13.15) upamiętniających rozstrzelanych we wrześniu 1939.

Tagi: