Ferie - dzieci z Krojant pociągiem pojechały do Chojnic

Dodane: 2024-02-08

Drugi tydzień zimowych ferii dzieci ze świetlicy wiejskiej w Krojantach rozpoczęły od przejażdżki pociągiem do Chojnic i spaceru po odnowionym dworcu.

Zawsze znajdzie się ktoś, dla kogo jazda pociągiem będzie pierwszą taką eskapadą, ale mamy też pasjonatów kolei, dla których to codzienność. Jedno jest pewne – takim wyjazdem wszyscy się zachwycają. Spacer po pięknie odrestaurowanym dworcu w Chojnicach także zrobił na nas wrażenie.

Wybraliśmy się również na przechadzkę ulicami Chojnic i po krótkiej zabawie na placu zabaw poszliśmy na przekąskę do Laguny. Po wizycie w restauracji spotkaliśmy się z lekarzem weterynarii - panią Małgorzatą Babińską. Dzieci zafascynowane słuchały o tym, jak należy dbać o zwierzęta, ale też o zabiegach, które czasami muszą być wykonywane zwierzętom dla ratowania ich zdrowia i życia. Zobaczyły zdjęcia rentgenowskie i ząbki wyrwane (oczywiście z konieczności) naszym pupilom. Mogliśmy również zobaczyć pieska podczas strzyżenia, który na koniec pozwolił nam się pogłaskać! Czekając na pociąg powrotny, bawiliśmy się w „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy”. Dzień zaliczamy do BARDZO UDANYCH!

Więcej zdjęć na stronie GOK-u Chojnice

Tagi: