`Dzięki współpracy Policji ze Strażą Miejską ujęto sprawców rozboju`

Dodane: 2024-02-09

Burmistrz Arseniusz Finster podziękował wczoraj (8.02) także policjantom i pracownikom Straży Miejskiej obsługujących miejski monitoring za ustalenie i ujęcie sprawców niedawnego rozboju w parku 1000-lecia.

Jak już podawaliśmy, chojnicka Policja m.in. dzięki współpracy z pracownikami Straży Miejskiej zajmującymi się obsługą monitoringu video na ulicach, placach i parkach w naszym mieście, ustaliła i ujęła sprawców rozboju w parku 1000-lecia, którzy posługiwali się maczetami. Są to młodzi mieszkańcy powiatu sępoleńskiego.

- Chciałbym podkreślić współpracę Policji i Straży Miejskiej, która doprowadziła do ujęcia sprawców rozboju. To kolejny dowód na to, że monitoring w mieście bardzo przydaje się. Deklaruję wymianę pozostałych analogowych kamer na cyfrowe. Dzięki ich zapisom ustaliliśmy np. sprawców dewastacji b.siedziby banku PKO przy ul. Kościerskiej czy tych, którzy zniszczyli w nocy ogrodzenie opodal ratusza. Serdecznie dziękuję tym wszystkim funkcjonariuszom policji i Straży Miejskiej, którzy przyczynili się do ujęcia sprawców rozboju w parku 1000-lecia. Mieszkańcy mogą mieć pewność, że sprawcówy takich czynów zawsze znajdziemy – zapewnił włodarz miasta Arseniusz Finster.

Aktualnie do systemu monitoringu, którego centrala niedawno została przeniesiona z Wszechnicy do nowej siedziby w dworcu kolejowym, podłączonych jest 209 kamer. 38 z nich jest na terenie dworców kolejowych i autobusowych. Około 20 z nich jest jeszcze w wersji analogowej.

Tagi: