Ruszył przetarg na boisko na os. Budowlanych

Dodane: 2024-02-12

W poniedziałek 12 lutego UM uruchomił przetarg na realizację wielofunkcyjnego boiska przy ul. Żwirki i Wigury na osiedlu Budowlanych. Zakres robót nie obejmuje terenu kortów tenisowych w tym rejonie miasta.

Ratusz czeka na oferty przez 14 dni. Miasto pozyskało jesienią 2023 dotację na realizację inwestycji, o którą od dawna zabiegał tamtejszy samorząd mieszkańców, w wysokości 98% z rządowego programu Polski Ład dla terenów popegeerowskich w kwocie 3,125 mln zł. Wkład miasta, to tylko 65 tys. zł, czyli 2%. Jak przekazał wtedy burmistrz Arseniusz Finster, spory wkład w otrzymanie dotacji miał poseł Aleksander Mrówczyński. W ramach projektu powstanie wielofunkcyjne boisko o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 20 m x 40 m przystosowane do gry w piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę z odpowiednim wyposażeniem oraz piłkochwytami. Obok wybudowana zostanie siłownia plenerowa o powierzchni 270 m2, plac zabaw o pow. 450 m2 z 11 urządzeniami oraz boisko z jednym torem do gry w boule o wymiarach 4 m x 15 m.

O uruchomieniu procedury przetargowej poinformowano podczas ostatniej konferencji prasowej, która miała miejsce na dworcu kolejowym. Wówczas dziennikarze dopytywali się o los tamtejszych kortów tenisowych, które nie są objęte inwestycją; sugerowali pozyskanie przez Miasto dotacji na ich odnowienie i utrzymanie, dzięki której uczniowie SP mogliby mieć tam lekcje WF.

- Program rządowy, z którego pozyskaliśmy dotację, miał ograniczenie wartości do 3,5 mln zł, dlatego nie ujęliśmy kortów we wniosku. Ale pomysł jest bardzo dobry i skorzystamy z rady. Poza tym na Orlikach przy SP i pozostałych można też zagrać w tenisa. Na ich wyposażeniu są odpowiednie siatki – wyjaśniali wiceburmistrz Adam Kopczyński oraz dyrektor Jacek Domozych.

Wizualizacja nowego bulodromu z FB wiceburmistrza Adama Kopczyńskiego. Kompleks sportowy przy ul. Żwirki i Wigury będzie na terenie pierwszego w Chojnicach toru do gry w boule.

Tagi: