`Plan miejscowy blokuje postawienie masztu 5G przy Hospicjum Palium`

Dodane: 2024-02-29

Tytułowe stwierdzenie padło dziś (29.02) z ust burmistrza Arseniusza Finstera podczas konferencji prasowej, na której przekazał informację o wejściu w życie uchwały RM Chojnic z planem miejscowym obejmującym teren przy ul. Strzeleckiej.

Jak już nie raz pisaliśmy, mieszkańcy osiedla Słonecznego i terenów przylegających do nieruchomości z hospicjum Fundacji Palium, protestowali od marca 2022 przeciwko planom budowy masztu telekomunikacyjnego o wysokości 35 m na działce wydzierżawionej przez Palium sieci PLAY. W listopadzie 2023 burmistrz był zmuszony wydać zgodę na jej budowę, ale równolegle UM rozpoczął prace nad projektem planu miejscowego dla tego terenu, który uniemożliwiłby jego budowę. Odpowiednia uchwała została przyjęta niedawno przez RM Chojnic. Z kolei grupa mieszkańców (jeden z nich jest sąsiadem Hospicjum) złożyła w Samorządowym Kolegium Odwoławczym (SKO) w Słupsku odwołanie od decyzji burmistrza z 11.2023. Dziś okazało się, że swój protest złożyła także p.Barbara Bonna z Fundacji Palium. Poinformował o tym burmistrz Arseniusz Finster.

- Jest już opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego uchwała RM Chojnic z planem miejscowym dla terenu z nieruchomością, na której jest hospicjum Palium, i ponad wszelką wątpliwość mogę stwierdzić, że ten plan blokuje posadowienie na tym terenie masztu telekomunikacyjnego. To postępowanie przed SKO jest już bezprzedmiotowe. W tym miejscu pozdrawiam p.Michała Gruchałę. Może już skończyć działalność epistolograficzną, bo ona jest zbędna. Postulaty mieszkańców w tym zakresie zostały spełnione – przekazał włodarz miasta.

Na slajdzie teren przy ul. Podlesie i hospicjum Palium.

Tagi: