Drużyna wójta Szczepańskiego ma 12 zawodników walczących o mandaty radnych

Dodane: 2024-03-07

Swych kandydatów do Rady Gminy Chojnice zaprezentował wczoraj (6.03) jej lider Zbigniew Szczepański, który jest także kandydatem KWW Rozwój Gminy Chojnice na funkcję wójta. Byłaby to jego dziewiąta kadencja.

W województwie pomorskim podobnym stażem mogą pochwalić się jeszcze tylko trzej samorządowcy. W całej Polsce łącznie jest takich osób na fotelu wójta czy burmistrza tylko 74. Jak przekazał na wczorajszej konwencji Zbigniew Szczepański, oni wszyscy wraz z nim mają zaproszenie na 15 marca na uroczyste spotkanie w Senacie RP.

Przedwyborcze spotkanie otworzyła pełnomocnik wyborczy KWW Krystyna Kijek (od 0.45 pełnego zapisu video konwencji). Życzyła wszystkim kandydatkom i kandydatom sukcesu w nadchodzących wyborach samorządowych, a Zbigniewowi Szczepańskiemu zwycięstwa w wyborach na wójta. Zadeklarował on, że jeśli zostanie wybrany na dziewiątą kadencję w roli wójta, to po jej zakończeniu będzie kandydował do Rady Powiatu Chojnickiego. Wspomniał także, że komitet, któremu przewodzi, nie wystawia kandydatów we wszystkich 15 jednomandatowych okręgach do Rady Gminy, a tylko w 12, gdyż ma zawarty „pakt o nieagresji” z KWW „Młodzi dla gminy Chojnice”, którzy mają swych kandydatów w 3 pozostałych okręgach (od 3.50).

Program wyborczy KWW Rozwój Gminy Chojnice zaprezentował wójt Zbigniew Szczepański (od 7.00 do 32.30). Jest ujęty w 14 rozdziałach, takich jak „Drogi gminne i powiatowe” (dalsze wspieranie programu 2 do 1 budowania dróg razem z sołectwami, współfinansowanie remontów dróg powiatowych i nowy most na Brdzie w Kamionce); „Infrastruktura turystyczna” (budowa i rozbudowa promenad oraz modernizacja amfiteatru w Swornegaciach i przebudowa takiej placówki w Charzykowach); „Gospodarka wodno – ściekowa” (modernizacja oczyszczalni ścieków i rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej w Swornegaciach, która w sezonie turystycznym obsługuje kilkukrotnie większą ilość wody i ścieków, niż poza nim); „Ekologia” (wspieranie OZE, tworzenie kolejnych parków wiejskich oraz ochrona terenów przed „dziką” zabudową). Wspomniano w tym programie także o rozwoju sieci szybkiego Internetu, budowie przedszkola w Charzykowach, kontynuowaniu programu bezpłatnych posiłków w szkołach czy gminnej wersji sołeckich budżetów obywatelskich, które mają 10% środków na gminne inwestycje rocznie.

Poszczególnych kandydatów i kandydatki na gminnych radnych przedstawiał także Zbigniew Szczepański. Każdy z nich miał także możliwość zabrania głosu, dodania informacji o sobie i planach działania na ewentualną kadencję w Radzie Gminy Chojnice. Są to: Dominik Dykier (Swornegacie – zaproponował jego osobę Ryszard Kontek, który nie kandyduje – 32.30 nagrania video), Jędrzej Ilkowski (Charzykowy – 34.40), Józef Kołak (Charzykowy – 36.00), Jarosław Kurek (Chojniczki – 37.12), Ludwika Pokojska (Klawkowo – Krojanty – 38.30), Rafał Drążek (Lotyń – Nowa Cerkiew – 40.45), Bożena Borowicka (Pawłowo – 42.50), Stefan Gruźliński (Silno – 44.10), Kamil Michalski (Lichnowy – Granowo - 46.30), Jarosław Erbetowski (Ogorzeliny – 48.55), Danuta Łoboda (Nowy Dwór – Angowice – 50.55) i Iwona Orłowska (Doręgowice – Nieżychowice – 52.15).

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Rozwój Gminy Chojnice. Więcej na profilu FB KWW.

 

Tagi: