Mają pomysły na promocję miasta i Promocję Regionu

Dodane: 2024-03-20

Stowarzyszenie Głos Chojniczan na wczorajszej (20.03) konferencji prasowej przekazało więcej detali dot. ich programu wyborczego. Kandydatka na Burmistrza Chojnic przedstawiła swoje pomysły na lepszą promocję miasta.

W konferencji prasowej wzięli udział nie tylko liderzy Stowarzyszenia i dziennikarze, ale i spore grono kandydatek i kandydatów na radnych. Po powitaniu zebranych w języku polskim przez Marcina Gruchałę, to samo zrobił Tomasz Pepliński, ale w języku kaszubskim. Następnie zostały przedstawiane przez uczestników niektóre działy programu wyborczego. Skrótowo dokonali tego m.in. Marcin Gruchała czy Jarosław Guziński, którzy wypowiadali się na temat sportu. Zamierzają wprowadzić bardziej przejrzysty system grantów. Katarzyna Maliska, działaczka w zespole Bławatki, zadeklarowała, że będzie w Radzie Miejskiej zabiegać o powrót do Chojnic koncertów uczestników Międzynarodowego Festiwalu Folkloru organizowanego przez gminę Brusy oraz reaktywacji przeglądu Złote Tury.

Dłuższe wypowiedzi miały Marzenna Osowicka i Monika Smól. Była radna skupiła się na sprawie ochrony Lasku Miejskiego i Doliny Strugi Jarcewskiej. Uważa, że należy przeprojektować planowaną estakadę, czyli łącznicę, nad Doliną z ul. Derdowskiego do ul. Strzeleckiej. Natomiast kandydatka na burmistrza przedstawiła swoje pomysły na lepszą promocję miasta i rozszerzenie oferty kulturalnej w mieście. Uważa, że Chojnice wzorem Chełmna mogłyby mieć plenerowe imprezy telewizyjne latem organizowane przez TVP-2. „Fosa jest miejscem pustym. Niech ożyje Park 1000-lecia” – stwierdziła. Dodała także, że podczas lutowej konwencji wyborczej była mowa nie o krytym całorocznym sztucznym lodowisku, a o sezonowym, które jest wiele tańsze. Zdaniem Moniki Smól należy zreorganizować spółkę Promocja Regionu.

Tagi: