SP 3 w Chojnicach zbiera środki na mural o tematyce kolejarskiej

Dodane: 2024-05-15

Trwa zbiórka na realizację murala na elewacji budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pamięci Kolejarzy Chojnicach w Chojnicach. Jego wykonanie powinno zakończyć się do 1 września 2024 roku, bo tego właśnie dnia dotyczy przesłanie muralu. Na razie zebrano tylko 11% potrzebnej kwoty. Inicjatorzy ponownie proszą o datek.

Na przeszkodzie stoi zebranie potrzebnych pieniędzy, tj. kwoty 36 000 złotych. Jeżeli uda się zebrać tę kwotę, na głównym budynku szkoły powstanie, tuż przed 85 rocznicą wybuchu II wojny światowej, historyczno - patriotyczny mural podkreślający czyny pamięci godne chojnickich kolejarzy i lokalnej społeczności. Ogłoszona została zbiórka potrzebnych funduszy na stronie Zrzutka.pl.  Tak przedstawiono na niej cel zbiórki: 

"Dyrektor Szkoły, Rada Rodziców, Bogdan Kuffel, Sebastian Matthes i Damian Otta, Prezes Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, zwracają się do Was drodzy mieszkańcy Miasto Chojnice, do wszystkich absolwentów i przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach o wsparcie nowego przedsięwzięcia - wykonania muralu na elewacji szkoły. Projekt muralu autorstwa Basgrow Studio z Chojnic jednocześnie dotyczy tragicznych wydarzeń września 1939 roku, a zarazem niesie ze sobą pozytywne przesłanie rozwoju kolejnictwa w naszym mieście na przestrzeni następujących po wojnie lat, co obrazują sylwetki lokomotyw, które były na wyposażeniu chojnickiego węzła PKP. Symbolika muralu nawiązuje do architektonicznej historii naszego miasta.

Pamięć o kolejarzach wpisana jest w historię naszego miasta, szczególnie dzień 1 września 1939 roku poprzez wjazd pociągu nr 704 relacji Berlin – Królewiec o godz. 4:23, co zapisało się jako początek II wojny światowej. Godzinę wjazdu symbolizuje zegar budynku dworcowego na naszym muralu. Inicjatywa powstania muralu zgłoszona została przez dyrektora szkoły w konsultacji z nauczycielami historii i pozytywnie zaakceptowana przez Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców. Pozytywnie o przedsięwzięciu wypowiedzieli się Burmistrz Miasta Chojnice Arseniusz Finster, architekt miejski i miejski konserwator zabytków, akceptując również to przedsięwzięcie.

Łączny koszt realizacji naszego muralu wynosi 43 290 zł. Dzięki przychylności i uprzejmości właścicieli firm podczas negocjacji szczegółów kosztorysu z Color House Chojnice Mariusz Urbański i Piotr Kłosowski, MarVinci Chojnice Mikołaj Markowski oraz Basgrow Studio Olgierd Szopiński, Błażej Miliwek, udało się zamknąć kosztorys kwotą 36 000 zł, o zebranie której prosimy. Każda wpłacona przez Państwa złotówka przybliży realizację naszego przedsięwzięcia. Środki, które przekroczą wymaganą kwotę, zasilą konto Rady Rodziców.

Za przychylność, nawet symboliczne finansowe wsparcie naszego przedsięwzięcia, bardzo, bardzo dziękujemy.

Aktualizacja z 15.05.2024.

Czas płynie, do planowanego zamknięcia zbiórki pozostało 77 dni. Udało nam się uzbierać na prowadzonej w internecie zbiórce 11% potrzebnej sumy. Dużo jeszcze brakuje … Dlatego ponownie zwracamy się do chojniczan, przyjaciół szkoły, jej absolwentów, wielkodusznych sponsorów z miasta i jego okolicy, prosimy wspomóżcie nas. Każda darowana złotówka jest dla społeczności szkolnej bardzo cenna. Dziękujemy za przychylność, nawet symboliczne finansowe wsparcie naszego przedsięwzięcia. Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim, którzy już to uczynili albo zrobią to wkrótce. Prosimy też o udostępnianie naszej wiadomości w internecie, wtedy ludzi dobrej woli wspomagających nas, zbierze się więcej. Dziękujemy.

SP 3 w Chojnicach

Tagi: