Deszcz nie przeszkodził biegaczom w Wojtalu

Dodane: 2024-03-25

W sobotę 23.03 odbyła się IX edycja biegów przełajowych organizowanych przez LGD Sandry Brdy we współpracy z Gminą Czersk. Start i meta tradycyjnie była w Wojtalu, opodal Rezerwatu „Kamienne Kręgi” w Odrach. Przed wiekami mieszkali w tym miejscu Goci.

Przy zmiennej pogodzie przeprowadzono na terenach gminy Czersk biegi przełajowe. Hasło przewodnie, to Maraton Gocki, ale ponownie z powodu zbyt małej ilości chętnych na ten dystans, doszedł do skutku tylko półmaraton na trasie Wojtal - Łąg - Wojtal - Odry - Wojtal.

Jak co roku „konferansjerem” Biegów był Jarosław Schumacher, znany czerski działacz sportowy. Być może – niestety – po raz ostatni, gdyż poinformował wszystkich uczestników, że za ok. 3 miesiące przejdzie na emeryturę.

W głównym biegu, czyli w półmaratonie, wzięło udział 42 biegaczek i biegaczy. Natomiast w biegu na 10 km z Wojtala do Rezerwatu Kamienne Kręgi i z powrotem wzięło udział 30 zawodniczek i zawodników. Wśród uczestników byli nie tylko mieszkańcy powiatu chojnickiego, ale i Śliwic, Pruszcza, Warszawy czy Płocka. Na każdego biegacza (i nie tylko) na mecie czekała gorąca grochówka i kawa.

Pamiątkowe medale dla wszystkich uczestników oraz puchary dla najlepszych wręczali sołtys Odrów Zbigniew Wojtala, prezes Grażyna Wera – Malatyńska oraz dyrektor biura LGD Sandry Stanisław Piesik. Poniżej wyniki biegów w poszczególnych kategoriach.

Półmaraton – mężczyźni: 1. Bartosz Paradowski. 2. Marcin Wierzyński. 3. Piotr Niemczyk. Kobiety: 1. Renata Lietz. 2. Paulina Głąb. 3. Joanna Baranowska.

Bieg na 10 km – mężczyźni: 1. Maciej Kannenberg. 2. Piotr Jankowski. 3. Maciej Reimus. Kobiety: 1. Anna Marciniak. 2. Katarzyna Zielińska. 3. Laura Półczyńska.

Więcej w relacji video.

Tagi: