Google Street View odwiedzi ponownie Chojnice

Dodane: 2024-04-03

Od 2012 roku chojnickie ulice i place są umieszczone w usłudze Google Street View. Wkrótce kolejny raz pojawią się w naszym regionie specjalistyczne pojazdy Google do wykonywania sferycznych zdjęć.

Po raz pierwszy te nietypowe pojazdy mogliśmy zaobserwować na chojnickich ulicach w czerwcu i lipcu 2012 roku. Twórcy serwisu podają, że „staramy się, aby informacje te były dokładne i aktualne, ale ze względu na czynniki od nas niezależne (pogoda, remonty dróg itp.) zawsze istnieje możliwość, że nasze samochody nie pracują lub pracują na obszarach innych niż wymienione. W takich sytuacjach staramy się jak najszybciej aktualizować poniższą listę. Pamiętaj też, że gdy podajemy konkretne miasto, nasz obszar pracy może obejmować również mniejsze miejscowości w jego okolicy.” Do listopada 2024 usługa Google Street View odwiedzi w naszym województwie ponadto, poza Chojnicami, Kiełpino, Szymbark, Sierakowice, Dziemiany, Kościerzyna, Tuchomie, Brusy, Bytów.

Samochód Google ma 15 obiektywów wykonujących zdjęcia w zakresie 360 stopni. Wyposażony jest on również w czujniki ruchu do rejestrowania własnej pozycji, dysk twardy do zapisywania danych, komputer obsługujący cały system, a także lasery zbierające dane 3D do celu określania odległości na zdjęciach Street View. Po wykonaniu zdjęć przy użyciu skomplikowanych procesów technologicznych, takich jak zamazywanie twarzy przechodniów i numerów rejestracyjnych pojazdów, przetwarzanie i łączenie obrazów w panoramy, mające 360 stopni, zaktualizowane po ponad 12 latach widoki chojnickich ulic zostaną udostępnione użytkownikom Map Google na całym świecie.

Zdjęcie - Google Street View

Tagi: