Dzieci z rodzicami poznawały życie pszczół

Dodane: 2024-05-15

W niedzielę 12.05 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego Bory Tucholskie w Chocińskim Młynie odbyły się warsztaty z cyklu "Niedzielne spotkania z Parkiem" dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat i ich opiekunów. Tym razem rozmawiano o pszczołach i poznawano ich sekretne życie.

Wspólnie przygotowaliśmy korkowe pszczółki. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się ul - „dom” pszczół, który dokładnie obejrzeliśmy. Mogliśmy zapoznać się z narzędziami niezbędnymi do pracy pszczelarza np. podkurzaczem, zmiotką czy dłutem. Nie zabrakło również gier i zabaw ruchowych.

Tekst - PN BT, fot. B. Grabowska, A. Szulta

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FPNBoryTucholskie%2Fposts%2Fpfbid0EuYdjdAPsr4oDfXZGGqsRRdMH4o9EQ9exCsDFhy1fAWFXL9bigi7jAf1GU16WRUWl&show_text=true&width=700&is_preview=true" width="700" height="786" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Tagi: