SP-1 wybrała się na operetkę do Bydgoszczy

Dodane: 2024-05-15

W piątek 10 maja uczniowie klas VI-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Chojnicach wraz z opiekunami L. Skórczewską, G. Czapiewską i M. Deliktą wybrali się na wycieczkę do Bydgoszczy na operetkę pt. „Zemsta Nietoperza”.

Korzystając z obecności w tym mieście przed spektaklem udaliśmy się na spacer na Stare Miasto i piknik na Wyspie Młyńskiej. Urzekły nas stare kamieniczki Wenecji Bydgoskiej i niezwykłe balansujące rzeźby Jerzego Kędziory.

Po zakupie pamiątek w pobliskim sklepie nadszedł długo wyczekiwany moment - udaliśmy się do Opery, a tam – rozbłysły światła reflektorów, orkiestra rozpoczęła swój koncert, a scena zapełniła się różnymi postaciami. Naszą uwagę przykuwały przepiękne stroje aktorów oraz scenografia, które oddawały klimat epoki. Grze aktorskiej towarzyszyła wspaniała oprawa muzyczna, która pomagała zrozumieć uczucia postaci i wprowadzała w odpowiedni nastrój. Przedstawiona historia wielokrotnie nas rozbawiła, momentami zasmuciła, wzruszyła i skłoniła do refleksji. Po przedstawieniu widzowie nagrodzili aktorów gromkimi brawami.

Rozemocjonowani, zmęczeni, ale szczęśliwi, wróciliśmy do Chojnic, gdzie już czekali na nas rodzice. Chociaż operetka nie jest łatwa w odbiorze, wielu z nas bardzo się podobała, a wrażenia pozostaną na długo w naszej pamięci.

SP1/M. Delikta

Tagi: