W sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach wczoraj (7.11) odbyło się okolicznościowe spotkanie z okazji Dnia Niepodległości. Dzieci z kół przy WDK przygotowały do występu Marzena Zgrzebniak, kierownik placówki, oraz instruktorzy – Sabina Stolpa, Magdalena Lella oraz Oskar Pałubicki.
Przedstawienie rozpoczęto recytacjami wierszy patriotycznych w wykonaniu Sabiny Stolpa. Na scenie WDK zaprezentowały się dzieci z grupy muzyczno-teatralnej „Sceniczny power” działających w tej gminnej placówce kulturalnej. Także recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne, do których na gitarze akompaniował Oskar Pałubicki. Był również akustykiem na tym wydarzeniu. W drugiej części na parkiecie zaprezentowała grupa taneczna OGO DANCE, którą przygotowała Magdalena Lella. Wszyscy wykonawcy byli ubrani w barwy narodowe, czyli białe koszule i czerwone spódniczki.
Publiczność licznie zgromadzona w sali ogorzelińskiego Domu Kultury nagrodziła wykonawców gromkimi oklaskami. Po występach można było posilić się ciastkami, napić kawy lub herbaty. Więcej w naszej fotogalerii i w relacji video.