A.Finster chce budowy Domu Seniora i połączyć Gminę z Miastem Chojnice

Dodane: 2018-09-12

Wczoraj (11.09) odbyła się konwencja wyborcza Komitetu Arseniusza Finstera, burmistrza Chojnic od 1998 roku. Przedstawiono na niej 27 kandydatów w wyborach do Rady Miejskiej Chojnic. Dwanaście z nich, to kobiety. Z dotychczasowej drużyny w RM burmistrza ponownie kandyduje 9 z nich.

Arseniusz Finster w swym wystąpieniu (0.50 - 13.35 jego skrót) przedstawił najważniejsze punkty programu. Zadeklarował m.in. zwiększenie dotacji do niepublicznych żłobków; budowę łącznic pomiędzy ulicami Ceynowy i Strzelecką oraz Kościerską i Tucholską; utworzenie Funduszu Antysmogowego na wsparcie programu wymiany pieców CO na ekologiczne; budowę Domu Seniora na wzór istniejących w Holandii; zakończeniu w 2023 etapowego dojścia do bezpłatnej komunikacji autobusowej; doprowadzenie do referendum na terenie Gminy Chojnice i Miasta Chojnice ws. połączenia tych samorządów. Swe wystąpienie Arseniusz Finster zakończył apelem do mieszkańców Chojnic o jak najliczniejszy udział w wyborach.

Po tym "expose" kandydata na burmistrza Chojnic swe wystąpienia mieli obecni na konwencji kandydaci z trzech okręgów. W relacji zamieściliśmy autoprezentacje czterech z nich - Damiana Otty, Antoniego Szlangi, Sławomira Maniawskiego i Sebastiana Matthesa.

Skład list kandydatów do RM Chojnic w trzech okręgach.

Tagi: