Konwencja wyborcza KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska w Chojnicach

Dodane: 2018-10-18

W poniedziałek 24.09 w sali CE-W w Chojnicach odbyła się Konwencja wyborcza Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska w wyborach do Rady Powiatu Chojnickiego. Poprowadził ją Mariusz Paluch, kandydat z okręgu obejmującego miasto Chojnice. 

Na zlecenie KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i za jego środki finansowe Chojnice TV przeprowadził transmisję.

1.30 - Otwarcie Konwencji i powitanie gości - posła Sławomira Neumanna, Burmistrza Chojnic Arseniusza Finstera, Starosty Stanisława Skai, b.posła SLD i wiceburmistrza Chojnic Jacka Kowalika oraz Wicestarosty Chojnickiego i szefa Sztabu Wyborczego Marka Szczepańskiego - przez Leszka Bonnę, kandydata do Sejmiku Województwa Pomorskiego. "- Musimy wszyscy przeciwstawić się zakusom obecnie rządzącej koalicji PiS, partii Razem oraz Solidarnej Polski na ograniczanie samorządności" - Leszek Bonna.

6.20 - Starosta Stanisław Skaja oraz Wicestarosta Marek Szczepański przedstawiają program wyborczy Koalicji Obywatelskiej: Edukacja; Infrastruktura komunikacyjna (10.00); Promocja, Turystyka, Kultura, Sport (13.20); Promocja zatrudnienia, wspieranie przedsiębiorczości (16.25); Bezpieczeństwo publiczne i ochrona zdrowia (20.20); Rolnictwo i ochrona zdrowia (23.50); Integracja społeczna (26.35); Administracja (30.10); 

34.00 - Wystąpienie burmistrza Arseniusza Finstera.

41.30 - Wystąpienie Jacka Kowalika.

45.15 - Leszek Bonna przeprasza Jacka Kowalika za błąd z jego miejscem na liście Koalicji Obywatelskiej do Rady Powiatu.

47.00 - Wystąpienie posła Sławomira Neumanna.

55.20 - przedstawienie kandydatów do Rady Powiatu i kandydata do Sejmiku Województwa Pomorskiego, którzy tworzą hasło wyborcze: Doświadczeni i skuteczni.

58.45 - minikonferencja prasowa. - Kto jest kandydatem KO na Starostę Chojnickiego? Leszek Bonna - Zdecydują o tym wyborcy i nowa Rada Powiatu. Jerzy Erdman z Chojnice TV: Jak oceniacie ruch koła miejskiego PO ws. własnej listy do RM Chojnic i własnego kandydata na burmistrza Chojnic? Sławomir Neumann: Nie ma własnej listy i własnego kandydata. Ktoś, kto stawia się poza KO z mocy statutu PO rezygnuje z PO. Ktoś, kto kandyduje przeciwko komitetowi, w którym jest PO, stawia się poza PO. Sprawa jest zamknięta. Po rejestracji list decyzją Zarządu Krajowego PO wszystkie osoby, które kandydują przeciwko nam w wyborach z innych komitetów będą z PO usunięte.

Tagi: